РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Арсенідзе Т. О. 
Променева діагностика структурно-функціонального стану стегнової кістки при дисплазії кульшового суглоба у дітей раннього віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / Т. О. Арсенідзе; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Вивчено рентгенограми кульшових суглобів 168-ми дітей, яких було поділено на 2 групи: основна - 97 (57,7 %) дітей із дисплазією кульшового суглоба (ДКС) і порівняння - 71 (42,3 %) дитина, в яких кісткової патології не було виявлено. Встановлено, що у дітей грудного віку з ДКС швидкість формування елементів суглоба (даху вертлюгової западини, голівки та шийки стегнової кістки) залежить від строків початку консервативного лікування (до 3-ох та після 4-ох міс.). За допомогою математичного моделювання розроблено програму "OsteoGraf-child" для визначення показників мінеральної щільності губчатої речовини (МЩГР) і мінеральної щільності кортикального шару (МЩКШ). Установлено референтні показники мінеральної щільності стегнової кістки в дітей протягом перших 3-ох років життя: МЩГР поступово збільшується з 0,15 до 0,23 г / см3, МЩКШ - з 0,46 до 0,75 г / см3; відношення МЩГР:МЩКШ = 1:3. Визначено, що за ДКС МЩГР не зростає до 6 міс., потім спостерігається її зниження до 0,09 ± 0,01 г / см3 (на 35,7 % від показнику новонародженого) в 6 - 12 міс.; далі до 3-ох років визначається її приріст на 50,0 %, але це значення не досягає вікової норми (р < 0,05); МЩКШ у кожній підгрупі основної групи вірогідно нижче показників групи порівняння. Відношення МЩГР:МЩКШ = 1:2, що вказує на відставання формування стегнової кістки відносно віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431770 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського