РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рассадіна І. Ю. 
Оптимізація мінерального живлення рижію ярого на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І. Ю. Рассадіна; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2017. - 22 c. - укp.

Викладено результати досліджень за 2013 - 2015 рр. щодо впливу різних форм, доз, строків і способів внесення мінеральних добрив на врожайність та якість насіння рижію ярого в умовах Правобережного Лісостепу. Встановлено, що під впливом мінеральних добрив покращувався поживний режим грунту, збільшувалося наростання надземної маси рослин, площі листкової поверхні, зростала фотосинтетична діяльність рослин і продуктивність культури в цілому. Досліджено вплив удобрення на вміст у рослинах та насінні елементів живлення, а також визначено їх винос урожаєм рижію ярого. Визначено вміст у насінні олії та її збір з одиниці площі, представлено жирнокислотний склад рижієвої олії та її якість залежно від фону мінерального живлення. За роки проведення досліджень найвищу врожайність рижію ярого одержано за внесення під передпосівну культивацію 90 і 120 кг/га д. р. азотних добрив на фосфорно-калійному фоні. Встановлено, що для отримання високих і стабільних урожаїв насіння рижію ярого на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України з низьким вмістом азоту лужногідролізованих сполук і підвищеним вмістом рухомих сполук фосфору і калію, система його удобрення повинна передбачати застосування фосфорних і калійних добрив відповідно в дозі по 60 кг/га д. р. під основний обробіток грунту, а азотних - під передпосівну культивацію у дозі 90 кг/га д. р., або у вигляді сульфату амонію дозою N60. За локального внесення мінеральних добрив перед сівбою з відстанню між стрічками 30 см і глибиною їх заробляння на 10 - 14 см дозу їх внесення можна зменшити N40P40K40.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.17-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431273 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського