РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756329<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цебрієнко Т. В. 
Синтез, структура та властивості взаємопроникних полімерних сіток, що містять політитаноксид, отриманий золь-гель методом : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Т. В. Цебрієнко; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. - Київ, 2017. - 24 c. - укp.

Увагу приділено розробці методу синтезу органо-неорганічних взаємопроникних полімерних сіток (ОН ВПС) на основі сітчастого поліуретану, полігідроксіетилметакрилату (ПГЕМА) та політитаноксиду ((-ТiO2-)n), одержаного золь-гель методом у різних середовищах вихідних компонентів ВПС - поліоксипропіленгліколі (ПОПГ) і 2-гідроксіетилметакрилаті (ГЕМА). Досліджено вплив (-ТiO2-)n, залежно від вмісту та способу його одержання, на кінетичні параметри реакції утворення ПГЕМА-складової ОН ВПС і, як наслідок, можливість формування їх певної морфології, що позначається на в'язкопружних і теплофізичних властивостях одержаних композицій. Досліджено процеси, які відбуваються при золь-гель синтезі (-ТiO2-)n у середовищі ПОПГ або ГЕМА, показано ефект середовища формування політитаноксиду на кінетику утворення ВПС, їх структуру та властивості. Встановлено, що наявність (-ТiO2-)n, незалежно від середовища його формування, приводить до підвищення стійкості до термоокиснювальної деструкції ОН ВПС відносно вихідної ВПС. Виявлено, що значення механічної міцності на розрив для ОН ВПС, що містять політитаноксид, який синтезований у середовищі ГЕМА, зростає у 1,8 - 2,5 разу залежно від вмісту (-ТiO2-)n відносно вихідної ВПС. Показано, що під дією УФ-опромінення ОН ВПС, які утворені за наявності політитаноксиду, синтезованого в середовищі ГЕМА, спостерігалося зниження оптичної прозорості зразків, що зумовлене утворенням Ti3+-центрів внаслідок електронного переходу Ti4+ + e → Ti3+.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.46 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431147 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського