РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курносов М. В. 
Вплив біоорганічних молекул та біополімерів на спектральні властивості одностінних вуглецевих нанотрубок : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / М. В. Курносов; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України,. - Харків, 2017. - 20, [1] c. - укp.

Досліджено вплив біоорганічних молекул та біополімерів, зокрема амінокислот та ДНК, на спектральні властивості одностінних вуглецевих нанотрубок. Адсорбція ДНК на поверхню нанотрубок дозволяє отримати у водному середовищі індивідуальні нанотрубки. Для напівпровідникових нанотрубок за цих умов може спостерігатися люмінесценція, параметри якої суттєво залежать від біополімерного оточення. Експериментально показано, що серед амінокислот цистеїн призводить до найбільшого зростання інтенсивності люмінесценції нанотрубок з адсорбованою ДНК у водному оточенні. Це пов'язано з присутністю у структурі цистеїну тіольної групи, яка сприяє нейтралізації дефектів, що гасять люмінесценцію нанотрубок. Показано, що на ефект зростання інтенсивності люмінесценції впливають біополімерне оточення нанотрубок та їх дефектність. Зміна одного чи обох цих факторів за рахунок зовнішнього впливу на гібриди нанотрубок: ДНК дозволяє керувати характером залежності інтенсивності люмінесценції нанотрубок від концентрації цистеїну. Показано також, що явище зміни люмінесцентних властивостей нанотрубок за умов додавання молекул цистеїну або дитіотреїтолу може застосовуватись для зондування біополімерного оточення нанотрубок у водній суспензії. Такий підхід було апробовано зокрема на гібридах нанотрубок з структурно різними адсорбованими біополімерами та доведено, що щільне покриття поверхні нанотрубок є фактором, що запобігає доступу вказаних малих молекул до дефектів та нейтралізації їх дії на люмінесценцію нанотрубок. Експериментально показано, що зростання інтенсивності люмінесценції нанотрубок, пов'язане з впливом дитіотреїтолу, спострегається не тільки у водних суспензіях, але й у плівках нанотрубок з ДНК. Проведені дослідження вказують на перспективи застосування нанотрубок у якості чутливого елементу біосенсорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.213,022 + В374.9,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430600 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського