РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Церенюк О. М. 
Теоретичне обгрунтування та практична реалізація методів підвищення генетичного потенціалу продуктивності свиней : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Церенюк; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця. - с. Чубинське Київ. обл., 2017. - 38 c. - укp.

Представлено результати теоретичного обгрунтування та реалізації на практиці методів підвищення генетичного потенціалу продуктивних якостей свиней за полігенно-обумовленими ознаками. На основі розроблених методів одержано нові заводські лінії та родини свиней, що створюються, з підвищеним рівнем відтворної здатності свиноматок у породах ландрас та уельс. Обгрунтовано параметри, розроблено й упроваджено селекційний індекс відтворної здатності (відтворювальних якостей) свиноматок (СІВЯС), добір за яким дає змогу не лише підвищувати продуктивність маток, але й сприяє збереженню генетичного потенціалу в наступному поколінні з високим ступенем його реалізації. Індекс сприяє проведенню відбору свиноматок із підвищеним рівнем багатоплідності, порівняно з середнім значенням (p < 0,001), і забезпечує збереження генетичного потенціалу в наступному поколінні, при високому ступені його реалізації. Проведено вивчення "кризи відлучення", виявлено три різних періоди за інтенсивністю в межах 15-ти діб після відлучення. Розроблено новий критерій відбору молодняку за стресостійкістю (критерій ССТ), що дозволяє проводити диференціацію тварин на різні групи за стресостійкістю. Оцінено продуктивність різних груп за стресостійкістю. Зазначено, що розроблені методичні підходи стали основою під час створення нових заводських ліній і родин із високим генетичним потенціалом і ступенем його реалізації за відтворювальними якостями свиноматок у породах ландрас та уельс на чистопородній основі та з використанням кросбридингу. Удосконалено методику оцінки прояву ефекту гетерозису у свинарстві. Виявлено високий рівень прояву ефекту гетерозису за основними найбільш значимими показниками відтворювальних якостей маток при поєднанні тварин нових заводських ліній і родин, що створюються з великою білою породою свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П65-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського