РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755908<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакула А. С. 
Електромагнітні властивості наномагнетиків у сантиметровому та міліметровому діапазонах довжин хвиль : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / А. С. Вакула; Нац. акад. наук України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальну задачу з визначення в широкому діапазоні температур особливостей феромагнітного резонансу (ФМР) в перспективних для мікро- і наноелектроніки наномагнетиках. Визначено вплив розмірних параметрів, хімічного складу наномагнетиків і температури на спектри ФМР. Показано та проаналізовано залежність магніторезонансних властивостей наномагнетиків від їх розмірних параметрів, хімічного складу і температури. Зазначено, що ці дослідження допоможуть у створенні нових нанорозмірних магнітних матеріалів і розробці на їх основі перспективних компактних пристроїв мікро- та наноелектроніки. Розроблено числову модель формування ліній поглинання ФМР і електронного парамагнітного резонансу (ЕПР). Вперше показано, що лінію поглинання ФМР і ЕПР можна вважати сформованою за час, який на два порядки меншим часу встановлення стаціонарного стану прецесії магнітного моменту. Удосконалено методику ЕПР-спектроскопії нанорозмірних об'єктів у міліметровому і сантиметровому діапазонах довжин хвиль. Вперше експериментально досліджено ФМР у магнітних наночастинках у суспензії з багатоатомними спиртами. Показано, яким чином зміна середньої відстані між магнітними наночастинками впливає на їх поля диполь-дипольної і обмінної взаємодій. Вперше експериментально встановлені механізми, відповідальні за частотний зсув піка ФМР у масивах нанодротів різного складу зі зміною температури. Вперше виявлено, що ширина лінії ФМР в наночастинках Fe3O4, синтезованих кріохімічним методом, не змінюється в широкому діапазоні температур, на відміну від наночастинок Fe3O4, які синтезовані іншими методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022 + В377.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430517 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського