РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко О. О. 
Семантика зла в літературному тексті: філософсько-естетичний аспект : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.08 / О. О. Бондаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 16 c. - укp.

Досліджено питання семантики зла та виявлено ролі чинника конструювання сюжетів у формуванні літературного тексту і його національних варіантів. Під кутом зору дослідження проблеми зла здійснено експлікацію тематики зла в історико-філософській перспективі. Досліджено текстоцентризм як парадигму гуманітарного знання, висвітлено парадигму естетосфери зла, літературно-художні тексти щодо специфіки семантичного підходу до проблеми зла. Розглянуто природу літературного тексту, специфіку семантичного підходу, семантику зла як стрижень літературного тексту, типологію зла в контексті західноєвропейської теоретичної думки, національні моделі зла в українській та російській літературах. Розгляд творчої позиції таких авторів як О. Пушкін, Е. Бронте, П. Мирний, Л. Толстой, Ф. Кафка, М. Пруст, здійснюється через призму формотворчого та формального характеру семантики зла. Окремо проаналізовано "Каталог зла" в українській літературній антропології. Проведений аналіз засвідчив підстави інтерпретації гри означника та означуваного в контексті "есхатології мистецтва", де автономізація художнього поля набуває спрямування до естетизації проблеми зла. Також теоретичними концепціями К. Розенкранца, Ж. Батая й Т. Куннаса представлено зло в естетосфері. Ідея літературократії засвідчує аксіоматичну форму впорядкування тексту. Встановлено, що семантична структура зла конструюється як сюжетоутворююча вісь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.11 + Ш5(4)5-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430463 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського