РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755032<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stoika R. 
Systems biology: essential principles and OMICS approaches = Системна біологія: основні принципи та підходи ОМІКи : (a rev.) / R. Stoika // Біол. студії. - 2020. - 14, № 1. - С. 73-88. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Системна біологія - це нова галузь сучасної біології, метою якої є дослідження різних існуючих у природі систем на рівні їх біологічних компонентів, таких як біомолекули (наприклад, ДНК, РНК, протеїни, вуглеводи, ліпіди тощо), клітини й органели, тканини й органи, організми або види. Вона відрізняється від синтетичної біології, метою якої є створення і вивчення біологічних систем, яких немає у природі, для: розробки і поєднання різних функціональних модулів у одній системі; кращого розуміння процесів, які відбуваються в живих організмах; розроблення нових методів впливу на функції живих організмів. Разом із тим, ці дві галузі біології мають подібні методологічні підходи, здебільшого засновані на досягненнях молекулярної біології та біоінформатики. Поведінка різних систем у живих організмах є дуже складною, проте вона може бути визначена за допомогою спеціальних підходів системної біології, скерованої на вивчення якісних і кількісних характеристик усіх компонентів конкретної біологічної системи, для чого використовують підходи ОМІКи. У цьому огляді коротко описано специфічні ОМІКи для вивчення окремих компонентів різних біологічних систем. Застосування системної біології та підходів ОМІКи продемонструвало їх великий потенціал для медицини, фармацевтики, біотехнології, зокрема, для розвитку "розумних" біоматеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*11 + Е0*702

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського