РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bedernichek T. 
Content of biogenic and toxic elements in the leaves of Deschampsia antarctica E. Desv. (Poaceae): a preliminary study = Вміст біогенних та токсичних елементів у листках Deschampsia antarctica E. Desv. (Poaceae): попереднє дослідження / T. Bedernichek, V. Loya, I. Parnikoza // Інтродукція рослин. - 2020. - № 85/86. - С. 124-129. - Бібліогр.: 127 назв. - англ.

Щучник антарктичний (Deschampsia antarctica E. Desv.) - один із двох аборигенних видів квіткових рослин, поширених у Антарктиці. З огляду на це, D. antarctica інтенсивно досліджують упродовж десятиліть, але інформація про вміст біогенних і токсичних елементів в листках цієї рослини є фрагментарною та потребує уточнення. Оскільки D. antarctica в важливим компонентом екосистем прибережної Антарктики, вміст у рослинах таких біогенних елементів як К, Р та S може суттєво впливати на властивості грунтів, особливо у ризосфері та детритосфері. Також, вмісту рослинах токсичних елементів, зокрема важких металів, є важливим критерієм оцінки їх індикаторної ролі - чи може D. antarctica бути використаний як біоіндикатор для моніторингу стану довкілля в Антарктиці? В цьому повідомленні представлено попередні результати щодо вмісту K, P, Ca, S, Mg, Na, Si, Fe, Zn, Al, Sr, Mn, Си, В, Cr, Ba, V, Pb, Cd та Со в листках D. antarctica з природних місцезростань у прибережній Антарктиці. Сухі листки були озолені в азотній кислоті у мікрохвильовій печі. Концентрації елементів були визначені методом оптичної емісійної спектрометрії з індуктивнозв'язаною плазмою. З'ясовано, що відмінності між зразками, відібраними з одного місцезростання, були набагато менш виражені, ніж між зразками з різних місцезростань. Серед біогенних елементів найбільше варіював вміст калію - від <$E 12,2~ roman {мг~cdot~г sup -1}> у зразках з острову Галіндез до <$E 28,7~ roman {мг~cdot~г sup -1}> у зразках з мису Туксен (Антарктичний півострів). Вміст важких металів також значно відрізнявся у зразків з різних локалітетів. Результати цього попереднього дослідження свідчать, що внаслідок високого вмісту біогенних елементів у листках, рослини D. antarctica слід розглядати як важливий прекурсор органічної речовини грунту, а також як можливий біоіндикатор. Подальші дослідження необхідні для підтвердження або спростування висловлених у цьому повідомленні припущень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського