РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754938<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Теребіленко К. В. 
Синтез та люмінесцентні властивості твердих розчинів K0,5xBi1-0,5x(MoxV1-x)O4 / К. В. Теребіленко, С. Г. Неділько, О. В. Петренко, М. С. Слободяник, В. П. Чорній // Укр. хім. журн. - 2020. - 86, № 11/12. - С. 3-12. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено умови гетеровалентного заміщення в катіонних та аніонних позиціях системи xK0,5Bi0,5MoO4 - (1-x)BiVO4 у межах x = 0,1 - 0,9 із формуванням твердих розчинів загального складу K0,5xBi1-0,5x(MoxV1-x)O4, що мають структурний тип шеєліту. Всі представники ряду одержано методом твердофазної взаємодії. Методом ІЧ-спектроскопії та рентгенографії порошку показано, що молібден і ванадій займають одну кристалографічну позицію зі статистичним розподілом по ній у межах заміщення x = 0,1 - 0,9 і з пониженням симетрії каркасу від тетрагональної до моноклінної у разі зростання вмісту молібдену. Компенсація заряду реалізується завдяки пропорційному заміщенню в поліедрі бісмуту на змішані (K/Bi)O8 поліедри. За даними спектроскопії дифузного відбиття показано, що у разі зростання величини заміщення x також відбувається пропорційне збільшення ширини забороненої зони від 2,33 до 2,72 еВ для одержаних напівпровідників. Власну фотолюмінесценцію зразків серії спостерігають за низьких температур, однак вона відсутня за кімнатної температури. Інтегральна інтенсивність видимої люмінесценції зростає у разі збільшення вмісту молібдену в твердих розчинах K0,5xBi1-0,5x(MoxV1-x)O4. Спектри фотолюмінесценції є широкою двокомпонентною смугою з максимумами при 620 і 705 нм відповідно. На підставі аналізу літературних даних і залежності інтенсивності люмінесценції від вмісту молібдену та бісмуту встановлено, що більш короткохвильова компонента пов'язана з центрами на основі молібдатних груп. Довгохвильова компонента люмінесценції пов'язана з ванадатними групами. В спектрах збудження власної фотолюмінесценції наявні широкі смуги за 375 і 410 нм, які пов'язані з поглинальними переходами в молібдатних і ванадатних молекулярних аніонах відповідно. Досліджені тверді розчини можна використати як матриці для люмінесцентних іонів або для розроблення фотокаталізаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського