РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolodiazhna O. O. 
Catalytic phosphonylation of C = X electrophiles = Каталітичне фосфонілювання C = X електрофілів / O. O. Kolodiazhna, E. V. Gryshkun, A. O. Kolodiazhna, S. Yu. Sheiko, O. I. Kolodiazhnyi // Доп. НАН України. - 2020. - № 12. - С. 75-84. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розроблено метод каталітичного фосфонілювання електрофілів C = X. Реакція призводить до утворення відповідних <$E alpha>-заміщених фосфонатів із високими виходами. Особливий інтерес становить реакція з утворенням бісфосфонатів. Установлено, що нуклеофільна атака триетилфосфіту на електронодефіцитний вуглець групи C = X спричиняє утворення бетаїну, який реагує з перхлоратом піридинію з утворенням перхлорату алкоксифосфонію та піридину. Квазіфосфонієва сіль є нестабільною та розкладається з утворенням фосфонату, алкену та хлорної кислоти, яка реагує з піридином, регенеруючи перхлорат піридинію. Інтермедіат, що утворюється з галогеніду піридинію, розкладається з утворенням галоїдного алкілу. Загальна стратегія запропонованого методу введення фосфонатних груп у молекулу поліпренолів полягала в послідовній обробці гідроксилвмісної сполуки реагентом Шверна з перетворенням C - OH групи в карбонільну; подальше фосфонілювання карбонілвмісного інтермедіату реагентом <$E roman {(EtO) sub 3 P "/" [PyH] sup + ClO sub 4 sup -}> призводить до утворення гідроксибісфосфонату. Синтезовані бісфосфонати мають виражену біологічну активність. До них, наприклад, належать синтаза енолпірувілшикімат-3-фосфату, фарнезол-протеїнтрансфераза, а також ВІД-протеаза. Таким чином, розроблено порівняно простий метод синтезу <$E alpha>-гідроксибісфосфонатів - похідних терпенів, які становлять інтерес як потенційні біологічно активні речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.6/7 + Г275.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського