РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754613<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Халченков А. В. 
Использование методов релаксации в модели WRF для анализа метеорологических условий в Украине за длительный период / А. В. Халченков, И. В. Ковалец // Мат. машини і системи. - 2020. - № 2. - С. 30-42. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Досліджено можливість використання методів сіткової й спектральної релаксації та інших опцій у мезомасштабній моделі WRF, що дозволяють виконувати тривалі неперервні розрахунки. Виконано ряд розрахунків із різними комбінаціями налаштувань та проведено порівняння обраних метеорологічних параметрів із наземними вимірами. Наведено базові рекомендації для вибору оптимальної комбінації параметрів розрахунку, що дозволяють отримувати неперервні метеорологічні поля за тривалий термін (декілька місяців), які добре узгоджуються з вимірами, зберігають великомасштабні синоптичні структури і мають відхилення від вимірів, співрозмірне з результатами короткострокового моделювання за відповідні періоди часу. Обрана оптимальна комбінація параметрів дозволила виконати неперервний розрахунок за період з 01.01.2019 по 06.11.2019 без накопичення відхилень. У тривалому розрахунку метеорологічних умов в Україні на сітці із просторовим дозволом 0,15 <$E symbol Р>С було отримано для температури на висоті 2 метри середню абсолютну помилку МАЕ = 2,05 <$E symbol Р>С при коефіцієнті кореляції Corr = 0,97, для швидкості вітру на висоті 10 метрів МАЕ = 1,4 м/с, Corr = 0,75, для напрямку вітру на висоті 10 метрів МАЕ = 24,6 Corr = 0,66. Досліджено вплив параметризацій підстилаючої поверхні і діяльного шару грунту на якість розрахунку метеорологічних полів. Використання опції оновлення температури водної поверхні дозволило зменшити МАЕ для температури з 2,17 <$E symbol Р>С до 2,05 <$E symbol Р>С. У кожній з досліджуваній моделі поверхні були виявлені свої переваги та недоліки. Параметризації RUC і NOAH LSM показали гарне узгодження з вимірами по всіх досліджуваних параметрах і можуть бути рекомендовані для використання в тривалих неперервних розрахунках. Тривалий розрахунок з обраними параметрами дозволив вірно описати процес акумуляції та сходження сніжного покрову і вірно змоделювати температуру верхнього шару грунту. Показано, що недоліком тривалого розрахунку є обмежені можливості у визначенні температури нижніх шарів грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського