РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baiev S. V. 
Nonlinear oscillations of a prestressed concrete bridge beam subjected to harmonic perturbation in the conditions of indeterminacy of parameters = Нелінійні коливання попередньо напруженої залізобетонної мостової балки при гармонійному обуренні в умовах нечітких параметрів / S. V. Baiev, D. L. Volchok // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2020. - Вип. 104. - С. 147-163. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Розглянуто нелінійні коливання попередньо напруженої залізобетонної балки, нерухомо закріпленої на двох опорах. Балка знаходиться під дією гармонійної сили. Розрахунки таких балок пов'язані з цілою низкою невизначеностей у вихідних даних. Питанням коректного їх урахування присвячується дана публікація. Довгий час у механіці, для врахування невизначеностей, домінує використання теорії ймовірностей в моделюванні. Ця теорія довела свою ефективність у розв'язанні багатьох задач, але має і деякі слабкі сторони. Зокрема, недостатня статистична інформація або неповна інформація не надає можливості адекватно відображати реальний об'єкт дослідження в математичній моделі. Останнім часом багато дослідників відзначають, що невизначеність у будівництві носити не тільки стохастичний характер. Це надає поштовх для впровадження нових методів і теорій м'яких обчислень. Серед них найбільшу популярність і ефективність у даний час мають теорії нечітких і неточних множин, достовірність яких уже доведена при вирішенні задач управління і т.д. Для розглянутої балки визначено амплітуду її коливань за умови, що її параметри є нечіткими і змінюються в певних межах. Розглянуто приклад визначення амплітуди коливань попередньо напруженої балки довжиною 33 м, запроектованої Союздорпроект. Побудовано функцію належності амплітуди поперечних коливань балки з використанням теорії нечітких множин. Виконано аналіз впливу нечіткості завдання частоти обурення на амплітуду коливань. Виявлено, що навіть мала нечіткість у завданні частоти може викликати руйнування балки, хоч за чіткого завдання частоти руйнування ще не буде. Так для значення <$E omega sub 3 sup (0)~=~18,2> відповідне значення <$E A sub 3 sup (0)> правого кінця інтервалу амплітуди перевищує граничне допустиме значення 0,076 м, хоча модальне значення амплітуди не перевищує допустиме значення. Отже, при обчисленні амплітуди коливань конструкцій у розрахунок слід брати кінці інтервалу зміни частоти, а не її модальне значення. Аналіз показує, що подальше збільшення частоти коливань призводить до резонансу, тому що виводить за допустимі межі та кінці інтервалу нечіткої амплітуди, і модальне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028 + О112.242-044.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського