РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єременко В. С. 
Метод обробки результатів вимірювання медичних показників / В. С. Єременко, О. Б. Іванець, М. Ю. Буриченко // Наукоєм. технології. - 2020. - № 3. - С. 392-398. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано підхід до оцінювання стану організму людини на основі медичних показників із забезпеченням максимальної повноти отриманої інформації про параметри даного об'єкта за рахунок вимірювання фізичних величин, що корелюються з даним параметром. Значна спільність в інформаційному відношенні процесів вимірювання та діагностування відкриває можливості їх сумісного дослідження та отримання співвідношень, справедливих як при вимірюваннях, так і при контролі. В обох випадках обов'язковою є операція порівняння результатів з заданою нормою. Окрім цього в складних об'єктах є статистична залежність між значеннями різних контрольованих (вимірювальних) величин, тобто станом об'єкта. При цьому контроль за окремими показниками без врахування можливого статистичного зв'язку між ними може призвести до помилкових висновків про стан системи. Для усунення зазначеного недоліку пропонується використання багатопараметричних критеріїв для оцінювання та діагностування стабільності складних об'єктів, зокрема використання T2-статистики Хотеллінга для діагностування стану складних об'єктів. Представлені можливості оцінювання стабільності багатопараметричного об'єкту при кореляції його показників з використанням критерію Хотеллінга. Наведені можливості критерію Хотеллінга оцінювати стабільність об'єкту як поетапно, так і в цілому та визначати показники та їх сполучення, які суттєво впливають на стабільність процесу функціонування. В якості об'єкту дослідження обраний організм людини на прикладі зимівників антарктичної експедиції. Досліджено окремі медичні показники зимівників в екстремальних умовах антарктичної експедиції. Використання запропонованого методу обробки підвищує достовірність процесу прийняття рішення щодо стану об'єктів порівняно з традиційним методо обробки, що заснований на порівнянні з референтними значеннями. Так підвищення достовірності пояснюється тим, що при проведенні розрахунків здійснюється порівняння фактичних значень не зі значеннями загальноприйнятої норми, а з унікальною нормою кожного окремого організму. Такий підхід, заснований на врахуванні індивідуальних меж норми, є основою для персоналізації підходів при оцінюванні живих об'єктів. Використання персоналізованого підходу дає змогу враховувати особливості індивідуальної реакції кожного окремого організму на впливи факторів зовнішнього середовища. Також такий підхід дає змогу враховувати ранні (початкові) стадії дестабілізації. Використання багатопараметричних критеріїв для визначеності розладженості біологічних об'єктів дозволяють не тільки зробити висновок про порушення гомеостазу, але й надають дослідникам змогу визначити, які саме з показників мають суттєвий вплив на розгалуженість всієї системи організму та запровадити заходи щодо повернення організму в стабільний стан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського