РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000754210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Peynirci Hande 
Can metastasis and recurrence be detected with Endocan and Vascular Endothelial Growth Factor in thyroid papillary cancer? = Чи можна виявити метастазування та рецидив за допомогою ендокану та судинного ендотеліального фактора росту при папілярному раку щитоподібної залози? / Peynirci Hande, Ersoy Canan, Sisman Pinar, Saraydaroglu Ozlem, Demirtas Coskun Ozer, Gul Ozen Oz // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2020. - 16, № 6. - С. 496-501. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Відомо, що ендокан асоціюється з різними типами злоякісних утворень. Установлено, що фактор росту судинного ендотелію (VEGF) підвищує експресію ендокану. Мета дослідження - виявлення наявності рецидиву захворювання та/або метастазування за допомогою змін ендокану та VEGF у пацієнтів із папілярним раком щитоподібної залози. Ретроспективне дослідження проводилося від січня 2005 р. до грудня 2015 р. Реєстрували стать, вік, а також вік пацієнта на час діагностики тиреоїдного раку, тривалість спостереження. Дослідну групу було розподілено на дві групи, які становили пацієнти з післяопераційними рецидивами і/або метастазами та без них. Патологічні зразки обробляли Anti-ESM-1 та Anti-VEGFA, оцінювали відсоток забарвлення та щільність. Під спостереженням перебували 59 пацієнтів (43 жінки та 16 чоловіків). Середній вік становив <$E52,39~symbol С~13,75> року. Установлено, що в середньому найдовший діаметр пухлини становив <$E21,31~symbol С~20,20> мм, а тривалість спостереження - <$E37,24~symbol С~32,68> міс. Серед пацієнтів 54,2 % мали рецидив та/або метастазування, тоді як у 45,8 % рецидиву чи метастазування не спостерігалося. Відсоток щільності ендокану становив <$E84,26~symbol С~20,32> та <$E2,56~symbol С~0,75> у групі рецидивів та/або метастазів, <$E75,56~symbol С~24,06> та <$E2,11~symbol С~1,02> - відповідно у групі без них. Щільність ендокану була вищою в пацієнтів із рецидивом та/або метастазами, але не досягла статистичної значущості (p = 0,077, p = 0,136 відповідно). Суттєвої різниці між двома групами щодо забарвлення та щільності VEGF не виявлено. Висновки: необхідні подальші дослідження для оцінки ролі ендокану та фактора росту судинного ендотелію для прогнозування рецидиву та/або метастазування папілярної карциноми щитоподібної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського