РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прокопук Ю. С. 
Вплив кліматичних чинників на радіальний приріст Tilia cordata (Malvaceae s. l. / Tiliaceae s. str.) у лісових біотопах Києва / Ю. С. Прокопук, С. М. Конякін, М. В. Нецветов // Укр. ботан. журн.. - 2020. - 77, № 4. - С. 294-304. - Бібліогр.: 303 назв. - укp.

У зеленій зоні міста Києва збереглося декілька рідкісних лісових біотопів, які наразі зазнають впливу антропічних стресових факторів на тлі змін клімату. Одним із шляхів спостереження за станом та змінами у лісових екосистемах є регулярне проведення дендроіндикаційних досліджень. У даній роботі побудовано дендрохронологічну серію Tilia cordata, щоб дослідити її чутливість до кліматичних чинників у лісових біотопах Києва. Встановлено залежність радіального приросту семи дерев від щоденних гідротермічних змінних з інтервалом 14 - 180 днів. Виявлено, що впродовж 1977 - 2015 рр. у лісах Києва радіальний приріст T. cordata обмежували опади, їх вплив був значущим з грудня попереднього року (період спокою) до травня поточного року (період вегетації). Температура повітря у березні-травні попереднього вегетаційного періоду мала менший, але значущий негативний вплив на приріст T. cordata. Вік найстаріших досліджуваних дерев, середній радіальний приріст яких становив 0,95 мм на рік, сягає 300 років. Радіальний приріст наймолодших досліджених дерев віком близько 70 років варіює від 2,70 мм на рік у лісовому масиві до 3,34 мм - на відкритому просторі. Середній радіальний приріст досліджених дерев становить 2,11 +- 0,936 мм на рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.24 Mai

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського