РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сачук Р. М. 
Особливості діагностики та лікування абсцесу матки у корів / Р. М. Сачук, Я. С. Стравський, О. А. Кацараба, В. В. Горюк, С. В. Жигалюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 175-182. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Абсцес матки у корів сьогодні є недостатньо дослідженою і висвітленою проблемою ветеринарного акушерства та потребує детальнішого вивчення у плані діагностики, причин виникнення, клінічного прояву та розробки дієвих засобів лікування. Мета роботи - комплексна діагностика, вивчення етіології, клінічного прояву й ефективності лікування абсцесу матки у корів. Комплексна діагностика включала клінічні і ультразвукові (УЗД) обстеження та мікробіологічні дослідження. Клінічна діагностика базувалася на анамнезі, огляді, пальпації, оцінці характеру виділень зі статевих органів. Для УЗД застосували сучасний сканер KX5200 Kaixin для ВРХ. Мікробіологічно досліджено мікрофлору вмісту абсцесу та, за загальноприйнятими методиками, визначено чутливість мікроорганізмів до препаратів. У роботі наведено деякі етіологічні фактори абсцесу матки корів, зокрема невміле акушерське втручання за рододопомозу, занесення інфекції в родові шляхи після некоректного проведення деяких лікувальних процедур, наслідки різного роду травм під час родів. Розкрито клінічну картину і симптоматику захворювання. Відзначено, що патологія проявляється симптомами ендометриту, перебігає з підвищенням температури, частим пульсом і характеризується погіршенням загального стану. Ультразвуковими дослідженнями найчастіше діагностували абсцес, локалізований в місці переходу шийки матки в тіло. Ректальне дослідження показало значне збільшення матки і болючість на дотик, особливо в місці утворення абсцесу. За результатами мікробіологічних досліджень найбільш ефективним за спектром дії виявився препарат для внутрішньоматкового введення цефтіозол, на основі цефтіофуру гідрохлориду, з додаванням молочної кислоти, діамантового зеленого, бензалконію хлориду та диметилсульфоксиду, який рекомендовано як препарат першої лінії у схемі лікування абсцесу матки у корів. Крім того, у схемі лікування використано препарати ензапрост, утеродев та ретинол-250. Доведено з показником 83,3 % терапевтичну ефективність запропонованого протоколу лікування, що було підтверджено результатами ректального та УЗ дослідження матки. Відповідно, після синхронізації статевої охоти 10 корів були успішно осімінені, про що свідчила тільність на 30-ту добу. Наведено приклади проявів абсцесу матки у корів, наочно демонструють необхідність своєчасної діагностики та раціонального лікування післяродового ендометриту. У перспективі планується розробити комплексну схему профілактики післяродової патології корів із застосуванням аерозолів йодозол і цефтіозол, а на основі біохімічних показників крові встановити її терапевтичну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.42-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського