РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753575<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shcherbyna O. A. 
Accuracy characteristics of radio monitoring antennas = Характеристики точності антен радіомоніторингу / O. A. Shcherbyna, L. Ya. Ilnitskyi, I. I. Mykhalchuk, O. V. Kozhokhina // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 3. - С. 42-56. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Постійне збільшення кількості радіоелектронного обладнання призводить до все більшого ускладнення електромагнітної обстановки. Для забезпечення електромагнітної сумісності потрібен постійний моніторинг, а також розробка якісної універсальної антени для систем радіомоніторингу. Мета роботи - побудова математичної моделі антенної системи для станцій радіомоніторингу та розрахунок її основних характеристик точності. Найбільш важливими метрологічними характеристиками вимірювального засобу є методична і інструментальна похибки, тобто залежність цих похибок від параметрів конструктивних елементів, на яких будується пристрій обробки сигналів, що інтегрується з антенною решіткою. Отже, потрібно побудувати математичну модель антенної системи, в якій враховані були б не ідеалізовані, а реальні коефіцієнти передачі найбільш важливих конструктивних складових. Крім того, для забезпечення прозорих функціональних зв'язків між напругами в математичній моделі слід обмежити кількість змінних інформативних напруг. При такому підході визначення інструментальних похибок суттєво спроститься і аналітичні вирази стануть більш придатними для оцінки впливу конструктивних елементів на точність вимірювальних процесів. Отримані аналітичні співвідношення, які розкривають вплив різних елементів і схем пристрою на точність вимірювання параметрів полів випромінювань. Висновки: представлена антенна система забезпечує вимірювання основних параметрів поля випромінювання як в умовах задовільної електромагнітної обстановки, так і в умовах, коли на частоті корисного сигналу діє інше джерело випромінювання. Кутова розрізнювальна здатність, тобто можливість виокремлювати сигнали при незначних кутових рознесеннях джерел сигналу і завади залежить не тільки від характеристики спрямованості антенної решітки, але й від точності встановлення відстаней між фазовими центрами реальних і віртуальних вібраторів. Робочий діапазон частот антенної решітки обмежується не лише деформацією діаграми спрямованості, але і похибками виконання конструктивних елементів антени.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського