РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарова О. А. 
Забезпеченість вітаміном D і особливості імунного статусу у жінок з автоімунним тиреоїдитом у постменопаузі / О. А. Гончарова, Т. Л. Архипкіна, В. О. Бондаренко, Л. П. Любимова // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - встановити вплив гіпоестрогенії жінок з автоімунним тиреоїдитом (АІТ) на імунологічні показники та рівень вітаміну D. Обстежено 53 жінки з АІТ і гіпотиреозом, які перебували у стані медикаментозної субкомпенсації. Вік жінок від 19 до 64 років. Виділили дві групи жінок: 28 - репродуктивного періоду (середній вік - (<$E36,95~symbol С~1,78>) року), 25 - постменопаузального періоду (середній вік - (<$E55,52~symbol С~1,56>) року). Досліджували рівень 25(OH)D у крові, тиреоїдний статус за рівнем T4 вільного і тиреотропного гормонів за допомогою імуноферментного методу та імунофенотип лімфоцитів (CD3, CD4, CD8, CD16, CD22), розраховували імунорегуляторний індекс супресії (CD4+/CD8+) - один з ключових показників імунного статусу. Вивчали кореляційні зв'язки між вітаміном D і субпопуляціями лімфоцитів у репродуктивний і постменопаузальний періодах. У постменопаузальному періоді у жінок з автоімунним тиреоїдитом має місце зниження відносного вмісту в крові досліджених субпопуляцій лімфоцитів у порівнянні з особами продуктивного періоду (у межах референсних значень). Для CD3+-клітин і CD16+-клітин відмінність між групами була статистично значущою (p << 0,05). Ступінь зниження рівня T-хелперів (CD4+) був більшим, ніж T-супресорів (CD8+), що призвело до зменшення антитілоутворювальних CD22+-клітин та імунорeгуляторного індексу супресії. Рівень вітаміну D у продуктивному періоді знизився до статусу недостатності, а в постменопаузальному періоді - до дефіциту. Кореляційні зв'язки між вітаміном D і субпопуляціями лімфоцитів мають вікові особливості. Висновки: у жінок з АІТ і достатністю вітаміну й у крові в постменопаузальному періоді рівень цього вітаміну знижується до статусу дефіциту. Імунограма жінок з автоімунним тиреоїдитом на тлі зниженого рівня вітаміну D у постменопаузальному періоді характеризується нерівномірним зменшенням субпопуляцій лімфоцитів та порушенням балансу між ними. У жінок з АІТ кореляційні зв'язки між вітаміном D і субпопуляціями лімфоцитів відрізняються в репродуктивному і постменопаузальному періодах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11 + Р712.59 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського