РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753349<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kryvtsova M. 
Chemical composition and antimicrobial properties of essential oil from Origanum vulgare L. in different habitats = Хімічний склад та антимікробні властивості ефірної олії Origanum vulgare L. різних місцезростань / M. Kryvtsova, M. Hrytsyna, I. Salamon // Biotechnologia Acta. - 2020. - 13, № 3. - С. 64-72. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Ефірні олії (ЕО) широко використовують у різних галузях косметології, медицини, харчової промисловості і вони є високо вживаним продуктом. Водночас біохімічний склад, властивості, зокрема антимікробна активність, олій варіює залежно від місця зростання, кліматичних умов та хемотипу рослин. Мета роботи - дослідження якісного та кількісного складу ЕО O. vulgare та антимікробних властивостей, рослин, що зібрані у Східній Словаччині та у Львівській обл. України. У природних умовах Origanum vulgare L. зібрано в околицях села Тростянець, Львівська обл., у 2019 р. У Словаччині рослини було вирощено компанією Агрокарпати, Плавниця. Ефірну олію із сировини відганяли гідродистиляцією (2 год) в апараті Клівенгера згідно з Європейською фармакопеєю. Дослідження біохімічних властивостей ЕО популяцій рослин, які ростуть в умовах Львівщини, показали, що вміст ЕО становить <$E0,35~symbol С~0,05> %. Склад ЕО вказує на належність рослин природної популяції Origano vulgare L., що зростає у Львівській обл., до монотерпенового хемотипу. Монотерпенові вуглеводні <$Ealpha>-терпінен і <$Ealpha -t>-терпінеол становили в сумі 29 - 33 %, ациклічні монотерпени і <$Ebeta>-мірцен 7 % і 4 % - ліналол і лише 15 % становила поліфенольна сполука p-цимен. Рослини O. vulgare, вирощені у Словаччині, характеризувались вмістом ЕО 0,15 - 0,50 % і компонентним складом, який надав змогу віднести їх до карвакрольного хемотипу, де основним інгредієнтом є феноли - карвакрол і тимол (разом 71 %), ізопропілтолуол (4,0 %). Монотерпенові вуглеводні терпінен (5,0) і спирт терпінеол (6,0) становили в сумі 11 %, ациклічний монотерпен - мірцен (3 %) і сесквітерпен <$Ebeta>-каріофіллен - 4,5 %. Ефірна олія O. vulgare, зібрана в Словаччині, виявляла високі антимікробні властивості на референтні та клінічні ізоляти умовно патогенних мікроорганізмів. Ефірна олія зі зразків, зібраних на Львівщині, виявляла низьку антимікробну активність. Отже, досліджувані рослини наледать до різних хемотипів, що зумовлює перспективу їх використання для різних потреб залежно від біохімічного складу та властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л682-1 + Р282.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського