РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aralova N. I. 
Integrated mathematical model for imitation of the course of viral disease and correction of the induced hypoxic state = Інтегрована математична модель для імітації перебігу вірусного захворювання та корекції спричиненого ним гіпоксичного стану : (a rev.) / N. I. Aralova, O. M. Klyuchko, V. I. Mashkin, I. V. Mashkina, T. A. Semchyk // Biotechnologia Acta. - 2020. - 13, № 3. - С. 30-44. - Бібліогр.: 138 назв. - англ.

Мета роботи - створення комплексної математичної моделі, що імітує перебіг захворювання, спричиненого вірусом SARS-CoV-2, та фармакологічної корекції гіпоксичних станів організму в разі ускладнення цього захворювання. В даній роботі було використано методи математичного моделювання та теорії оптимального керування рухомими об'єктами. Запропонована математична модель складалася з математичних моделей функціональних систем дихання та кровообігу, терморегуляції, імунної відповіді, еритропоезу та фармакологічної корекції. Для цієї моделі було взято індивідуальні дані пацієнта і здійснено імітацію вірусного захворювання. Прогнозували реакції органів дихання та кровообігу: розраховано парціальний тиск дихальних газів у альвеолярних просторах та їх напругу в крові легеневих капілярів, артеріальної та змішаної венозної крові та тканинної рідини. Далі імітували ін'єкцію антигіпоксанту та розраховували значення тих самих параметрів. Таким чином можна було вибрати найбільш оптимальний спосіб корекції гіпоксичного стану для будь-якої людини. На сьогодні ця модель є суто теоретичною, оскільки моделі системи дихання та кровообігу було розроблено на усереднені дані, і вони не враховують особливостей окремих осіб, інфікованих SARS-CoV-2. Зокрема, це стосується газообміну в альвеолярному просторі можливих особливостей проникності дихальних газів через альвеолярно-капілярну мембрану. Однак це один із можливих напрямів вирішення складних завдань, пов'язаних з лікуванням захворювання, спричиненого вірусом SARS-CoV-2. У результаті було розроблено комплекс інформаційної підтримки для імітації перебігу вірусних захворювань, а також фармакологічної корекції спричинених ними гіпоксичних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 + Р514.31covid-19 + Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського