РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибалка О. І. 
Мутація у локусі sex6, яка радикально поліпшує харчову цінність зерна ячменю / О. І. Рибалка, В. Б. Катрій, Б. В. Моргун, С. С. Поліщук // Фізіологія рослин і генетика. - 2020. - 52, № 3. - С. 238-247. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сорт голозерного ячменю Himalaya 292 з унікальними харчовими характеристиками створений CSIRO (Австралія) на основі індукованої мутагеном азидом натрію мутації у локусі sex6. Мутація містить стоп-кодон, що виник в результаті G на A транзиції і блокує активність ферменту крохмальних гранул SSIIa, який каталізує гілкування полімеру глюкози у складі крохмалю. В результаті вміст нерозгалуженого полімеру глюкози (амілози) у складі крохмалю зерна істотно збільшується від звичайного для ячменю рівня 20 - 25 % до високого - 70 %. Оригінальний сорт ярого голозерного ячменю Himalaya 292 досліджено протягом кількох років у польових умовах дослідного поля СГІ - НЦНС. Сорт виявився абсолютно не адаптованим, особливо до посушливих умов вирощування, рослини були дуже слабкими і формували лише по 1 - 2 колоса на рослину з дрібним зморшкуватим зерном. Від бінарного схрещування Himalaya 292 х Datcha (Австрія) на матеріалі генотипів F4/5 була створена дослідна селекційна популяція, і в результаті доборів було взято 200 кращих за агрономічними характеристиками рослин для детекції у зерні мутації в локусі sex6 методом ПЛР у поєднанні з рестрикційним аналізом і паралельного визначення у зерні вмісту амілози. В результаті виконаної роботи відібрано генотипи з імовірним підвищеним вмістом амілози у крохмалі, які будуть використані у подальшій селекційній роботі з популяцією. Зроблено висновок, що сорт Himalaya 292 може бути використаним у селекційній програмі міжсортових схрещувань виключно як генетичне джерело мутації у локусі sex6 з метою створення адаптованих до посухи сортів голозерного ячменю з високим вмістом у зерні амілози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-315

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського