РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Красносельський М. В. 
Актуальні питання хірургії раку стравоходу і гастроезофагеального раку = Topical issues of esophageal cancer and gastroesophageal cancer surgery / М. В. Красносельський, В. І. Старіков, А. С. Ходак // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 2. - С. 118-132. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Рак стравоходу (РС) займає 14-те місце у структурі онкологічної захворюваності населення України. Гастроезофагеальний рак (ГЕР) зустрічається в кілька разів частіше, вважається, що ГЕР становить понад 20 % від усіх раків шлунка. Результати лікування раку цієї локалізації є найгіршими серед інших онкологічних захворювань. Це пов'язано з високою задавненістю захворювання, виявленого вперше, високою післяопераційною летальністю (15 %) і низькою п'ятирічною виживаністю хворих. Мета роботи - проаналізувати літературні джерела щодо розвитку хірургії РС і ГЕР у хронологічному аспекті, та визначити основні напрямки подальшого розвитку хірургічного лікування цієї патології. Огляд літератури охопив доступні повнотекстові публікації, які були отримані внаслідок літературного пошуку у вітчизняних і закордонних базах даних. Пошук був обмежений дослідженнями, опублікованими в період 1975 - 2020 рр. Увага приділялась аналізу ефективності виконання лімфодисекції та методикам формування стравохідно-шлункового анастомозу (США) в порівняльному аспекті. Проаналізовано матеріали власних багаторічних досліджень авторів із цієї проблеми. У ДУ "ІМР НАМН України" та обласному клінічному онкологічному диспансері з 1990 до 2018 року було проліковано 250 хворих на РС і ГЕР. Дані літератури свідчать про те, що неспроможність США займає друге місце серед ускладнень. На перше місце виходять серцево-судинні та легеневі ускладнення. У разі виконання тризональної лімфодисекції п'ятирічна виживаність збільшується на 10 %. Неспроможність США в провідних клініках складає від 3 до 9 %. Виконання пластичного США підвищує його фізіологічні властивості. Таким чином, хірургічне лікування залишається основним стратегічним напрямком при лікуванні РС і ГЕР. Першочерговою метою лікування визнається виживаність хворих. Дані літературних джерел свідчать про необхідність виконання обов'язкової медіастинальної та абдомінальної лімфодисекції. Найбільш успішні результати лікування РС і ГЕР отримано у провідних спеціалізованих онкологічних клініках, де спостерігається найменша післяопераційна летальність. Лікування раку цієї локалізації потребує використання ад'ювантних методів лікування (хіміо- та променевої терапії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського