РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулаков Г. Т. 
Активізація інноваційного розвитку соціально орієнтованих економік Білорусі та України: проблеми та чинники / Г. Т. Кулаков, О. В. Бондар-Підгурська, І. І. Хоменко // Проблеми економіки. - 2020. - № 3. - С. 65-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета статті - дослідження та виокремлення основних проблем і чинників активізації інноваційного розвитку соціально орієнтованих економік України та Білорусі, а також формування шляхів усунення її причин. Виокремлено на підставі проведеного кореляційно-регресійного аналізу та характеристики складових архітектоніки індексу інноваційного розвитку України у 2007 - 2017 рр. основну проблему та вагомий чинник, який гальмує інноваційну активність економіки - "реалізація інноваційної продукції в об'ємі промисловості", тобто низький рівень комерціалізації результатів наукової та науково-технічної діяльності викликаний низьким рівнем патентного захисту та патентно-кон'юнктурних досліджень. На основі аналізу проведених маркетингових і патентно-кон'юнктурних досліджень в Україні доведено необхідність виконання низки таких завдань: прийняття національного стандарту України "Патентно-кон'юнктурні дослідження"; введення змін до національного стандарту ДСТУ 35-75-97 "Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення" щодо реалізації процесу патентно-кон'юнктурних досліджень; затвердження Методики проведення патентно-кон'юнктурних досліджень; вирішення питань щодо забезпечення підприємств і організацій сучасною кон'юнктурною та маркетинговою інформацією. Акцентовано увагу на недосконалості методики оцінки ефективності проєктів, пов'язаних із використанням інновацій, що привернуло останнім часом певний інтерес суб'єктів господарювання. У першу чергу, це стосується ліцензій, оскільки існує передача прав на використання винаходу або промислових зразків і ліцензій протягом встановленого терміну на окресленій території. Запропоновано методику оплати ліцензійних узгоджень (контрактів, договорів), яка грунтується на підставі оцінки чистого дисконтованого доходу від втілення та визначає вартість ліцензій і поточні витрати, котрі виплачуються авторам із прибутку ліцензії протягом узгодженого часу за умовами контракту. Це дозволить активізувати інноваційну діяльність господарюючих суб'єктів і створить відповідні умови для розвитку соціально орієнтованих економік Білорусі та України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4БІЛ)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського