РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752827<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терешкін К. І. 
Клінічне, діагностичне та прогностичне значення поліморфізму гена фарнезіл-дифосфат синтази у хворих на остеоартроз: зниження щільності кісткової тканини та надмірна маса тіла / К. І. Терешкін, Л. В. Черкашина, О. С. Коміссарова, Л. О. Смоліна, А. С. Шкляр // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 93-98. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення особливостей клінічного перебігу остеоартрозу залежно від генотипу пацієнтів за геном фарнезіл-дифосфат синтази з метою удосконалення діагностики та прогнозування. У комплексному дослідженні 96 хворих на остеоартроз (ОА) виявлено, що переважають гомозиготи AA, частота яких достовірно більш висока, ніж гетерозиготів та гомозиготів з генотипом CC (<$E53,1~symbol С~5,1> %, <$E41,7~symbol С~5,0> % та <$E5,2~symbol С~2,3> % відповідно; p << 0,05). Частота гомозиготів з генотипом AA достовірно (практично у 8 - 10 разів; p << 0,001) переважає частоту гомозиготів CC. Узагальнений індекс WOMAC у групах пацієнтів становив <$E48,8~symbol С~1,8> % та був більшим у гомозиготів AA з тенденцією до переваги у структурі тяжкості проявів скутості. Серед гомозиготів AA мають надмірну масу тіла або ожиріння <$E83,3~symbol С~4,8> %, серед гетерозиготів - <$E75,0~symbol С~6,8> %, серед гомозиготів CC - <$E80,0~symbol С~19,1> % осіб. Вміст апеліну у сироватці крові хворих на ОА залежно від індексу МТ та варіанта поліморфізму гена FDPS характеризуються тим, що за гомозиготності CC, збільшеннz маси тіла вміст апеліну зменшується, тоді як у разі гомозиготності AA - достовірно не змінюється. Взаємозв'язок між поліморфізмом гена FDPS та стадією ОА характеризувався превалюванням у гомозиготних по алелі AA більш тяжких рентгенологічних проявів деградації суглобового хряща.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-4

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського