РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752776<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khukhlina O. S. 
Intensity of systemic proteolysis and endotoxicosis in patients with non-alcoholic steatohepatitis associated with obesity and comorbid chronic obstructive pulmonary disease in the dynamics of treatment with hepatoprotectors = Інтенсивність системного протеолізу та ендотоксикозу в динаміці лікування гепатопротекторами хворих на неалкогольний стеатогепатит на тлі ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень / O. S. Khukhlina, O. Ye. Hrinyuk, O. D. Liakhovych // Гастроентерологія. - 2020. - 54, № 2. - С. 101-106. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Поширеність захворюваності на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) і хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) набуває глобального значення серед населення економічно розвинених країн світу з тенденцією зростання та в Україні. Мета дослідження - визначення інтенсивності системного протеолізу та ендогенної інтоксикації до лікування та в динаміці застосування гепатопротекторів у хворих на НАСГ на тлі ожиріння та коморбідного ХОЗЛ. 76 хворих на НАСГ, ожиріння I ст. і ХОЗЛ 2 - 3 D пройшли обстеження та були розподілені на 3 групи залежно від призначеного лікування. До першої групи - контрольної (К) - увійшли 23 хворі, які отримували базисну терапію НАСГ (комплекс есенціальних фосфоліпідів (ЕФЛ) 300 мг по 2 капсули 3 рази на день) упродовж 30 днів і базисну терапію ХОЗЛ. 25 хворих (група 2 - основна, О1), крім аналогічної терапії ХОЗЛ, для лікування НАСГ замість комплексу ЕФЛ отримували антраль 200 мг 3 рази на день упродовж 30 днів. Третя група (основна, О2) - 28 хворих, крім аналогічної терапії ХОЗЛ, для лікування НАСГ замість комплексу ЕФЛ отримували антраль 200 мг 3 рази на день та додатково полікозанол 20 мг після вечері впродовж 30 днів. Групу порівняння становили 30 практично здорових осіб. Запропонована терапія антралем вплинула на зменшення інтенсивності лізису азоальбуміну, азоказеїну та азоколу у хворих групи О2: на 30 день зазначений показник знизився відповідно в 1,3; 1,2 і 1,6 разу (p << 0,05), у хворих групи О1: на 30-й день - в 1,2; 1,2 і 1,6 разу відповідно (p << 0,05) у порівнянні з величинами до лікування. У групі К зниження відбувалося менш інтенсивно (p << 0,05): вірогідно змінювався лише показник лізису азоколу - знизився в 1,3 разу (p << 0,05) за наявності вірогідної різниці з показниками у групах О1 і О2 (p << 0,05). Встановлено, що призначення антралю впродовж 30 днів призвело до істотної корекції протеїназо-інгібіторного гомеостазу у хворих на НАСГ із ожирінням і ХОЗЛ, що супроводжувалось вірогідним зниженням ендотоксикозу (p << 0,05) та ушкоджувальної дії системного протеолізу (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р412 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського