РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752647<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zadorozhnyi Z. 
The accounting system as the basis for organising enterprise cybersecurity = Позиціонування системи обліку як базису в організації кібербезпеки підприємств / Z. Zadorozhnyi, V. Muravskyi, O. Shevchuk, V. Muravskyi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 3. - С. 147-156. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Зростання активності кібератак як частина гібридного впливу на соціально-економічні процеси та загроза втрати конфіденційної інформації визначили потребу забезпечення кібербезпеки підприємств (КБП), секторів і галузей економіки. Оскільки більшість економічної інформації продукується системою бухгалтерського обліку (БО), пріоритетним є її кіберзахист. Аналіз літературних джерел із проблематики кіберзахисту підприємств (КЗП) засвідчив активізацію наукових досліджень у напрямі визначення системи БО як об'єкта забезпечення кібербезпеки. Такий підхід є науково обмеженим, оскільки не враховує суб'єктність БО в забезпеченні КБП за умов розвитку новітніх комп'ютерно-комунікаційних технологій. Мета роботи - дослідження перспектив організації БО з його суб'єктним позиціонуванням як платформи забезпечення КБП. Обгрунтовано доцільність визнання системи БО на підприємстві як центру забезпечення кібербезпеки у зв'язку з: продукуючою природою БО як основного генератора економічної інформації; конфіденційністю значної частки облікової інформації; мультикваліфікованістю сучасних облікових фахівців із різних галузей знань; активністю кібератак через бухгалтерське програмне забезпечення; регламентувальною природою облікових нормативних документів щодо інформаційних процесів. Досліджено перспективи реорганізації облікової служби підприємства та трансформації функціональних обов'язків фахівців з обліку з акцентом на організацію КЗП. Запропоновано використовувати облікову політику підприємства та пов'язані з нею внутрішні регламенти за основу розроблення нормативного регламентування кібербезпеки. Доведено необхідність імплементації перманентного безпекового аудиту в обліково-контрольні процеси на підприємстві. Здійснення контролю та тестування системи КБП запропоновано виконувати внутрішнім контролерам (обліковим працівникам) або зовнішнім фахівцям з аудиторських фірм, що сприятиме оперативному попередженню, уникненню та усуненню інформаційних бар'єрів і загроз ефективному функціонуванню суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229 + У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського