РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Filonov V. 
Calculation of VVER-1000 core baffle temperature distribution for it's swelling assessment = Розрахунок температурного поля вигородки реактору ВВЕР-1000 для аналізу її розпухання / V. Filonov, Yu. Filonova, Ya. Dubyk, A. Bohdan // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2020. - Вип. 1. - С. 35-46. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Наведено спрощену CFD-модель охолодження вигородки реактора ВВЕР-1000, розроблену для подальшого аналізу величини її об'ємного розпухання. Так як явище розпухання є основним обмежувальним фактором при продовженні терміну експлуатації енергоблоків із ВВЕР-1000, а моделі розпухання є дуже чутливими до температурного поля в металі, його визначенню приділяється особлива увага. Запропоновано підхід із застосуванням засобів обчислювальної гідродинаміки (CFD), що надає можливість врахувати локальні гідродинамічні особливості потоку теплоносія, а також азимутальні розподіли характерних параметрів. Розроблено аналітичну модель для оцінки характеристичних параметрів спрощеної CFD-моделі, що надає можливість обгрунтовано звузити її межі. Розрахункова модель охолодження вигородки, що обмежена її висотою, має 60-градусну симетрію і включає активну зону, вигородку, шахту, спрощену геометрію з'єднувальних шпильок та омиваючий теплоносій. Активна зона представлена у вигляді еквівалентного гомогенного тіла з урахуванням просторового розподілу об'ємного енерговиділення. Вигородка розглядається як монолітне тіло, в якому враховано об'ємні енерговиділення за рахунок гамма випромінювання. Також, в моделі враховано циркуляцію охолоджувального теплоносія через проточки в гайках, що надає можливість отримати більш реальне температурне поле шпильок. Отримані коефіцієнти тепловіддачі та температури добре узгоджуються з аналітичною оцінкою та дають більш прийнятні результати в порівнянні з RELAP5. Отримане поле температур використано для оцінки процесу розпухання. Через менш консервативні результати температурного поля величина розпухання вигородки суттєво зменшується. Розроблену модель у подальшому вдосконалено та використано для розрахунку зміни температурного поля при протіканні представницького перехідного процесу порушення умов нормальної експлуатації. Результати моделювання нестаціонарного процесу використано при оцінці необхідності розрахунку на прогресуючу формозміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.22-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського