РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752541<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marushchak Ya. 
Influence analysis of unstable zeroes and poles on the stability of the feedback systems = Аналіз впливу нестійких нулів і полюсів на стійкість замкнутих систем, поведінка яких апроксимується передавальними функціями другого порядку / Ya. Marushchak, V. Moroz, V. Tsyapa, I. Holovach, I. Chupylo // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 1. - С. 52-65. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

З огляду на теорію автоматичного керування, не повинно бути різниці в поведінці між об'єктом, який задано набором передатних функцій, що відповідно поєднані між собою, так і реальним об'єктом, що відповідає такій теоретичній структурі з заданими передавальними функціями. Відповідно до цього, проведено узагальнений аналіз гіпотези О. Сміта щодо показників стійкості в системах автоматичного керування з нестійкими нулями та полюсами передавальних функцій другого порядку. У зв'язку з тим, що поведінка більшості технічних об'єктів може бути описана передавальною функцією другого порядку, основний акцент зроблено саме порядку з нестійкими нулями та полюсами. Для опису використано як апарат передавальних функцій, так і структурні моделі відповідного рівня, що надало змогу зробити їх опис наочним. Виконано узагальнений опис системи автоматичного керування другого порядку з від'ємним жорстким зворотним зв'язком. Для такої системи сформовано теоретичні критерії стійкості щодо її параметрів на підставі необхідних і достатніх умов стійкості. На підставі узагальненого опису передавальною функцією другого порядку виконано дослідження систем автоматичного керування з різними варіантами розміщення на комплексній площині нестійких нулів і полюсів передавальної функції розімкненої системи. Виклад матеріалу супроводжується численними прикладами, для яких розглянуто випадки передавальних функцій як із дійсними полюсами, так і з парою комплексно-спряжених полюсів. Для кожного наведеного прикладу розглянуто випадок як розімкненої системи, так і замкненої системи з одиничним зворотним зв'язком. Обидва випадки для кожного прикладу проілюстровано графіками логарифмічних амплітудно-частотних і фазо-частотних характеристик і перехідною функцією. Проведені дослідження проілюстровано графіками логарифмічних амплітудно-частотних і фазо-частотних характеристик і перехідних функцій, які для кожного прикладу отримані з використанням математичних застосунків MATLAB (разом із бібліотекою Control System Toolbox) і Mathcad. За результатами проведених досліджень підтверджено висновки О. Сміта про відмінність у поведінці реальних фізичних систем із нестійкими нулями та полюсами та теоретично отриманими моделями з аналогічними передавальними функціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-016.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського