РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752539<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гавдьо І. Р. 
Оцінка стійкості до розмагнічування двигуна постійного струму зі збудженням від постійних магнітів / І. Р. Гавдьо // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Двигуни постійного струму зі збудженням від постійних магнітів (ДПС ПМ) успішно замінюють аналогічні двигуни з електромагнітним збудженням, оскільки мають вищий ккд і меншу масу на одиницю потужності. Небезпека розмагнічування магнітів є однією з головних перешкод, яких треба уникнути в процесі проектування та експлуатації ДПС ПМ. Розмагнічувальна дія реакції якоря може призвести до розмагнічування ПМ і до втрати працездатності двигуна, що й зумовлює актуальність досліджень. Метароботи - наближена оцінка стійкості до розмагнічування ДПС ПМ на базі спрощеної лінійної моделі. Стійкість до розмагнічування ДПС ПМ розглянуто на прикладі поширеної двополюсної конструкції з радіально намагніченими магнітами. Показано, що для визначення положення робочої точки на діаграмі магніту ДПС ПМ графічним способом необхідно знати параметри магніту та магнітопроводу ДПС ПМ, а також визначити реакцію якоря. Розглянуто 3 складові магніторушійної сили (МРС) якоря. Зроблено висновок, що доцільно враховувати найбільш несприятливий випадок реакції якоря двигуна, коли вона приймається еквівалентною її поперечній складовій. Для оцінки стійкості до розмагнічування ДПС ПМ під час проектування, коли ще не розраховані потоки розсіяння магніту та характеристика намагнічування машини, використано заступну схему магнітного кола. Схема містить n = 3 вузли і m = 5 віток, намагнічувальні сили магніту та реакції якоря. На схемі наведено магнітні опори: <$E R sub m> - ПМ; <$E R sub delta> - повітряного проміжку; <$E R sub cm> - сталі магнітопроводу; <$E R sub sigma m> - розсіяння магніту; <$E R sub sigma a> - розсіяння якоря. Заступну схему описано системою лінійних рівнянь, складених за законами Кірхгофа. Знайдено розв'язок системи відносно невідомого потоку ПМ. Характеристику розмагнічування магніту наведено у вигляді рівняння прямої. Отримано остаточну формулу для максимально допустимої величини реакції якоря, яка не призведе до втрати ПМ магнітних властивостей. Цією формулою доцільно скористатися на початковому етапі проектування ДПС ПМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського