РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чабан В. Й. 
Сингулярні проблеми в задачах електрики і механіки за ідеалізації математичного опису / В. Й. Чабан, Б. І. Крохмальний // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2019. - 1, № 1. - С. 92-98. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано можливі небезпеки ідеалізації під час побудови математичних образів фізичних об'єктів чи систем. Вони можуть бути прийнятними, прихованими, або навіть такими, що сягають сингулярности, а то й нереальними. Це розкрито на п'ятьох практичних задачах електрики та механіки. Зокрема, йдеться про електричні кола, що містять EJ-вироджені перетини та контури, утворені виключно ідеальними джерелами струму і ЕРС, про обертову сингулярність за ідеальної пружності, про гармонічний електричний резонанс, про зовнішню характеристику серієсного генератора постійного струму за ідеального феромагнетизму, про сигулярність і парадокс 4/3 електрона. Повна система рівнянь електричного кола завше містить кількість рівнянь, що дорівнює кількості невідомих. Але якщо є перетини, утворені виключно ідеальними джерелами струму, або контури, утворені виключно ідеальними джерелами напруги, то вона стає недовизначеною, бо рівняння, складені за законами Кірхгофа для таких перетинів і контурів (надалі EJ-вироджені), не містять невідомих, хоч самі закони повинні суворо дотримуватись. Такі задачі доволі часто виникають на практиці: достатньо назвати трифазне коло, ідеальні джерела напруги якого з'єднано трикутником, або ідеальні джерела струму - у зірку. Але найчастіше EJ- виродження виникають у задачах аналізу радіоелектронних кіл. Наукові пошуки часто натрапляють на практичні задачі, розв'язки яких надто спрощуються за умов тієї чи іншої локальної ідеалізації, а то й неможливі без неї. Тому треба відповідально ставитися до аналізу одержаних результатів у кожному конкретному випадку. Задачі на сингулярність розглянуто лише в тому розумінні, аби загострити проблему. Будь-який математичний образ реального фізичного процесу здійснюється за тих чи іншим логічним припущенням, зокрема й ідеалізацією. Але ідеалізацією треба користуватися розсудливо, бо вона може призводити до разючих спотворень істини, у граничних випадках навіть до сингулярності, а інколи до малопомітних, а тому найпідступніших.


Індекс рубрикатора НБУВ: З211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського