РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752525<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гавдьо І. Р. 
Математична модель магнітного стану колекторного двигуна з магнітоелектричним збудженням / І. Р. Гавдьо // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2019. - 1, № 1. - С. 10-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Сьогодні існує тенденція до заміни мікродвигунів постійного струму з електро-магнітним збудженням на двигуни зі збудженням від постійних магнітів (ДПС ПМ). Враховуючи широке застосування ДПС ПМ, актуальним є створення математичних моделей цього типу двигуна. Мета роботи - розроблення математичної моделі магнітного стану ДПС ПМ на бвзі теорії електричних і магнітних кіл, яка надає змогу за заданими значеннями характеристики розмагнічування магніту та миттєвими значеннями струмів якоря знайти розподіл магнітних потоків (індукцій) в усіх частинах магнітопроводу двигуна. Математичну модель ДПС ПМ розроблено на базі розгалуженої заступної схеми магнітного кола з зосередженими параметрами та високим рівнем деталізації магнітопроводу. Магнітне коло ДПС ПМ умовно розділено на окремі ділянки, в межах кожної з яких поле вважається однорідним. Ділянкам магнітопроводу з електротехнічної сталі та зубцевому шару якоря на заступній схемі відповідають нелінійні магнітні опори, які задано характеристиками <$E F[ PHI ]> як залежностями спадів магніторушійних сил від магнітних потоків. Ділянкам із повітряним проміжком відповідають постійні магнітні опори. ПМ подаємо зосередженою магніторушійною силою, заданою характеристикою розмагнічування <$E F sub m [ PHI sub m ]>. Якір із повітряним полюсної поділки. З них m рівномірних ділянок відповідають частині якоря, яка розміщена під магнітом, а n рівномірних ділянок - у просторі між магнітами. Вихідну систему рівнянь складено для однієї полюсної поділки за методом контурних потоків, які є первинними невідомими. Вихідна система рівнянь перетворюється - спади магнітних напруг на нелінійних опорах надано залежностями від потоків віток. Характеристику розмагнічування магніту надано як рівняння прямої, яка розташована у другому квадранті та перетинає вісь X у точці залишкового магнітного потоку <$E PHI sub r>, а вісь Y у точці, що відповідає повній намагнічувальній силі магніту - Fc. Отриману нелінійну систему алгебричних рівнянь доцільно розв'язувати ітераційним методом Ньютона. Розроблена математична модель магнітного стану ДПС ПМ може слугувати основою для створення математичних моделей розрахунку перехідних процесів і статичних характеристик цього типу двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського