РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751328<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полянічко О. Д. 
Функції англомовних науково-фантастичних космопоетонімів / О. Д. Полянічко // Зап. з ономастики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 21. - С. 197-208. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто функційне навантаження англомовних космопоетонімів у художньому мовленні. Мета дослідження - встановлення й аналіз функцій космопоетонімів англомовної науково-фантастичної прози. Об'єктом дослідження було обрано англомовні космопоетоніми, тобто власні назви на позначення природних космічних об'єктів, які було вжито в англомовній науково-фантастичній прозі, предметом - їх функційні особливості. Матеріалом дослідження послугували космопоетоніми низки англомовних науково-фантастичних романів і оповідань загальною кількістю 835 одиниць. Висновки: англомовні космопоетоніми виконують різноманітні функції в художньому мовленні, зокрема в науково-фантастичному тексті. Функцією власної назви є виконання своєї ролі, свого призначення в мовленні. Через свою основну властивість - ідентифікувати одиничні об'єкти - власні назви передусім виконують функцію диференціювальну, яку також термінують номінативною, називною, функцією індивідуалізації й ідентифікації. Це функція мовна, причому вона є облігаторною, тому притаманна всім без винятку пропріальним одиницям. Космопоетоніми виконують інформаційну функцію в науково-фантастичних текстах, передаючи інформацію про художній денотат і його назву, проте слід зауважити, що ця функція виконується нерозривно з постійно діючими у фоновому режимі пасивними функціями пізнавання певного фрагменту світу та акумулювання знань про нього. Характеризувальна функція передусім стосується власних назв персонажів - антропонімів й міфоперсонімів, однак вона є дотичною також і до космопоетонімів, які іноді характеризують описуваний позаземний світ, його властивості, його мешканців. Космопоетоніми також виконують експресивну функцію, тобто функцію транспозиції денотативних та конотативних елементів значення, що виявляє аксіологічний потенціал космопоетоніма. Текстотвірна функція притаманна космопоетонімам як організаторам тексту, як засобам когезії, що виступають організувальною основа, навколо якої відбувається дія. Альєнативна функція є однією з основних для науково-фантастичних космопоетонімів, причому ступінь її актуалізації залежить від ступеня екзотичності космопоетоніма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського