РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751184<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойчук О. Г. 
Психоемоційний стан жінок з внутрішньопечінковим холестазом вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій / О. Г. Бойчук, Т. В. Коломійченко, Н. Е. Н. Ебае // Здоров'я жінки. - 2020. - № 4. - С. 31-36. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Можна припустити погіршення психоемоційного стану та зниження якості життя у жінок після застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) з внутрішньопечінковим холестазом вагітних (ВПХВ), проте наукової інформації з цього питання не знайдено. Мета дослідження - оцінювання психоемоційного стану жінок з ВПХВ після застосування ДРТ. Обстежено 40 вагітних після ДРТ з проявами ВПХВ (основна група) і 40 - без проявів ВПХВ (група порівняння). Оцінено наявність синдрому вегетативної дисфункції (за А. М. Вейном, 1998); якість сну, особливості засинання і пробудження (А. М. Вейн, Я. І. Левин, 1998); рівень тривожності за допомогою тесту Ч. Д. Спілбергера у модифікації Ю. Л. Ханіна (1976); наявність і вираженість депресії за шкалою Бека; якість життя за опитувальником SF-36. Одержані дані оброблено за допомогою методів варіаційної статистики. У вагітних після ДРТ з ВПХВ сумарна кількість балів за опитувальником А. М. Вейна у 3,5 разу перевищує порогове значення, яке становить 15 балів (медіана 52 [45; 60] бали проти 36 [28; 45] балів за відсутності ВПХВ; p << 0,05). Вісімдесят відсотків цих жінок відзначали розлади сну. Частота суттєвих порушень якості сну становить 37,5 %. Пацієнтки демонструють вищий медіанний рівень як особистісної, так і ситуаційної тривожності (тест Спілбергера - Ханіна). Прояви депресії (шкала Бека) спостерігаються у 55,0 % пацієнток основної групи проти 27,5 % - у групі порівняння (p << 0,05). Жінки з ВПХВ нижче оцінюють свою якість життя як за шкалами фізичного, так і психологічного здоров'я. Зниження інтегрального показника фізичного здоров'я (70 [58; 89] проти 84 [75; 92]; p << 0,05) є відображенням фізичного дискомфорту, пов'язаного з ВПХВ. Заключення: жінки з ВПХВ після застосування ДРТ потребують визначення вегетативного та психоемоційний стану, корекції виявлених порушень для нормалізації якості їх життя і досягнення позитивних перинатальних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413 + Р645.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського