РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750982<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бісмак О. 
Ефективність програми відновлення функції верхньої кінцівки при травматичних та компресійно-ішемічних ураженнях периферичних нервів та плечового сплетення / О. Бісмак // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 1. - С. 10-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ефективність розробленої програми відновлення функції верхньої кінцівки при травматичних і компресійно-ішемічних ураженнях периферичних нервів (ПН). У дослідженні брали участь 173 пацієнти, які були розподілені на 2 основні реабілітаційні групи: I група - хворі з гострим травматичним пошкодженням ПН або сплетення (132 особи), II група - хворі з компресійно-ішемічними (тунельними) невропатіями та плексопатіями (41 особа). Дослідження проведено на базі ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України" (2015 - 2018) і неврологічних відділень N 1 і N 2 Київської міської клінічної лікарні N 4 (2017 - 2019). Для оцінки стану порушення рухової функції (ПРФ) нерва та чутливості використано 6-бальну шкалу за методикою R. B. Zachary, W. Holmes, Н. Millesi. Для оцінки тяжкості симптомів, активності та участі у повсякденному житті застосовано Бостонський опитувальник (Boston Carpal Tunnel Questionnaire). За первинного обстеження виявлено, що у більшості пацієнтів I реабілітаційної групи (РГ) рухові розлади за 6-бальною шкалою були на рівні М1-М2 у 27,3 і 31,8 % осіб відповідно та М3 у 15,9 % пацієнтів. У хворих II РГ показники рухових порушень були не такими вираженими: переважали пацієнти з ПРФ на рівні М2-М3 (34,1 і 24,4 % пацієнтів відповідно). За шкалою функціональних порушень Бостонського опитувальника у пацієнтів досліджуваних груп найбільші труднощі виникали при купанні та надяганні одягу - 17,4 %, виконанні домашньої роботи - 13,6 % осіб, застібанні гудзиків на одязі - 15,2 %. У хворих II РГ спостерігалися приблизно такі ж результати. В основній групі використано розроблену авторську програму реабілітаційних заходів, у групі порівняння - програму, яка застосовується у лікарні у даної категорії пацієнтів. Терапія тривала 3 міс. За повторного обстеження у пацієнтів основної I РГ рухові розлади послабилися під впливом засобів фізичної терапії, які у них застосовувалися. В основній групі у більшої кількості хворих (12,3 %) відмічалася нормальна сила в ураженій кінцівці (М5), у контрольній групі цей показник був нижчим (7,5 %). Рухи з подоланням ваги кінцівки (М3) і рухи з подоланням опору (М4) відмічалися у 24,6 і 30,8 % осіб відповідно в основній групі, що значно перевищує подібні показники контрольної групи. Як показали результати досліджень, засоби фізичної терапії та ерготерапії у комплексному лікуванні осіб із травматичними та компресійно-ішемічними невропатіями верхньої кінцівки сприяли більш інтенсивному відновленню функцій руки та підвищенню результатів рухової терапії. Найбільш ефективними для даної категорії пацієнтів є наступні реабілітаційні заходи: кінезотерапія, тейпування, масаж, апаратна фізіотерапія, механотерапія та гідрореабілітація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Р458.198.4 + Р625

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського