РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750924<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко В. С. 
Тонкостінний виливок з високоміцного сплаву як одне з головних завдань ливарного виробництва / В. С. Дорошенко, П. Б. Калюжний // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 47-55. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Сучасна тенденція до зниження металоємності виробів може бути задоволена за рахунок використання просторових виливків тонкостінної оболонкової та/чи комірчастої конструкції. Одержати такі виливки можна застосовуючи лиття за моделями, що газифікуються, за якого ливарна модель взаємодіє з двома плинними середовищами - металом, що заливається та заміщує модель зсередини, і рухомим піщаним середовищем, що оточує модель під час формування ззовні. Окрім того, одержати тонку стінку у виливках полегшеної маси надає змогу застосування високоміцних сплавів, які можуть бути одержані з використанням методів управління структурою, включаючи ступінчасте охолодження. За рахунок останнього у виробах з чавуну та сталі можна одержати багатофазну структуру з метастабільним залишковим аустенітом, що у разі навантаження на виливок зазнає деформаційне мартенситне перетворення, зміцнюючи таким чином сплав. Застосування сухого незв'язного піску під час лиття за моделями, що газифікуються, надає змогу проводити швидке вибивання з форми гарячого виливка, та використовувати цей пісок як середовище для ізотермічної витримки виливка за ступінчастого охолодження за допомогою методу ізотермічного гартування. На відміну від сталевих і чавунних виливків, де підвищення механічних властивостей досягається процесами подібними термічній обробці, в алюмінієвих деталях підвищення механічних характеристик можливо за швидкого охолодження виливка за допомогою методу абляційного лиття. Суть даного методу полягає у розмиванні водними струменями ливарної форми під час тверднення виливка, при цьому вода, контактуючи з поверхнею виливка, створює умови для інтенсивного охолодження сплаву та, як наслідок, утворення дрібнозернистої структури. В такий спосіб одержують тонкостінні виливки складної конфігурації, при цьому як матеріал використовують як ливарні, так і деформівні алюмінієві сплави. Розглянуті технології сприяють розвитку виробництва легковагих тонкостінних виливків із високоміцних сплавів з поліпшеними експлуатаційними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського