РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750923<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ворон М. М. 
Вплив молібдену на структуру сплаву AlSi9Cu3 / М. М. Ворон, М. А. Фон Прусс // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 42-46. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено вплив молібдену на структурні характеристики ливарного алюмінієвого сплаву AlSi9Cu3 (AK8M3). Серед великої кількості модифікаторів і мікролегуючих добавок, які використовуються для покращання структурно-фазових характеристик та механічних властивостей, впливу молібдену приділено недостатньо уваги. Проаналізовано відомі дані позитивного впливу молібдену на структуру та властивості деяких ливарних алюмінієвих сплавів. Встановлено, що дослідження стосувалися в основному будови виливків та їх якості, а також - механічних властивостей за підвищених температур. Мета роботи - дослідити структурно-фазовий стан сплаву AlSi9Cu3 після легування молібденом. Як модифікатор використовували лігатуру власного приготування з вмістом молібдену 3,65 %мас. Порівнювали вихідний сплав і модифікований. Модифікований молібденом розплав заливали у підігріту графітову форму та охолоджену мідну, щоб дослідити ефективність модифікатора за різних швидкостей охолодження та кристалізації розплаву. В ході досліджень виявлено, що модифікований сплав, у порівнянні з вихідним, залитий в графітову форму, має більш крупнозернисту будову та залізовмісні фази більших розмірів. При цьому, евтектика такого зразку розподілена більш рівномірно та містить більше складової Al2Cu і молібдену. Швидка кристалізація модифікованого розплаву призвела до появи молібдену в складі твердого розчину на основі алюмінію та більш ефективному подрібненню залізовмісних фаз. Таким чином, встановлено, що модифікування силумінів системи Al - Si - Cu молібденом впливає більшим чином на зміну хімічного складу, форму та розміри окремих фаз і структурних складових та не має яскраво вираженої зародкоутворювальної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.108

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського