РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пригунова А. Г. 
Дослідження фазових перетворень при кристалізації алюмінієвих сплавів методом гартувально-мікроструктурного аналізу / А. Г. Пригунова, В. І. Бєлік, Л. К. Шеневідько, М. В. Кошелєв // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 27-41. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Вивчення механізму фазових перетворень під час формування структури металів і сплавів є перспективним напрямком удосконалення відомих і розробки нових матеріалів. Це зумовлює необхідність розширення методичних і експериментальних можливостей їх дослідження. Методи металографічного аналізу, що широко використовуються, надають змогу одержувати інформацію про структурні особливості сплавів. Разом з тим, визначити механізм утворення фаз по мікроструктурі повністю затверділих зразків є досить проблематичним. Основним інструментом аналізу і прогнозування структури за зміни температури і складу сплавів є діаграми фазових рівноваг. Однак вони не можуть бути застосованими до опису кінетики фазових переходів. У роботі розглянуто методичні особливості розробленого способу, гартівно-мікроструктурного аналізу, що надає змогу дослідити етапи і характер фазових перетворень під час кристалізації, незалежно від ступеня метастабільності системи. В його основі високошвидкісне гартування від температур фазових перетворень, визначених за методом ДТА. Експериментально встановлено, що швидкості охолодження <$E(1,8~-~3,7)~times~10 sup 3 ~symbolР roman C>/с, які реалізуються у разі використання методу "стоп-гартування", пригнічують або значимо обмежують дифузійний перерозподіл елементів у процесі охолодження. Це надає змогу ефективно використовувати запропонований метод аналізу для вивчення особливостей фазових перетворень під час кристалізації, зумовлених зміною хімічного складу, впливом різних зовнішніх факторів, зокрема, обробкою розплаву електричним струмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + К343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського