РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750921<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щерецький В. О. 
Вплив сумісного модифікування скандієм та цирконієм на ливарні властивості алюмінієвих сплавів системи Al - Mg - Cu / В. О. Щерецький, Yi Jianglong, А. А. Чайка, В. К. Юлюгін, О. І. Дем'янов // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 19-26. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено спільний вплив добавок скандію і цирконію на міжфазну взаємодію і рідинноплиність розплавів системи Al - Mg - Cu, близьких за складом до тих, що застосовуються як присадні матеріали під час зварювання листів з деформованих сплавів алюмінію. Формування структури різних зон звареного з'єднання відбувається в нерівноважних умовах. Швидкість охолодження металу шва може варіюватися в широких межах залежно від способу і режиму зварювання. Короткочасність нагріву під час зварювання призводить до особливих структурних перетворень в зоні термічного впливу, викликає знеміцнення основного металу і зниження рівня механічних властивостей в цілому. Одним із основних способів розв'язання проблеми знеміцнення, за термічних впливів у процесі з'єднання алюмінієвих сплавів, є їх модифікування скандієм і цирконієм. Разом з тим, вплив цих модифікаторів на характеристики розплаву і зокрема ливарні властивості для систем алюмінієвих сплавів, що містять як легуючі добавки мідь і магній, вивчено недостатньо, а наявна інформація має суперечливий характер. Тоді як рідинноплинність, як здатність розплаву розтікатися і рівномірно заповнювати простір стику двох поверхонь під час зварювання, є важливою технологічною характеристикою, що надає змогу формувати тіло зварного шва без каверн і пустот. Встановлено вплив модифікування скандієм і цирконієм в кількості до 0,75 %мас. на рідинноплинність, лінійну усадку та тріщиностійкість. Показано, що загальне підвищення теплоти кристалізації пов'язане з утворенням нових фаз внаслідок модифікування, є основним чинником підвищення рідинноплинності розплаву, незалежно від підвищення його в'язкості, пов'язаної з появою дисперсних включень зародків у розплаві. Суттєве підвищення тріщиностійкості за комплексного модифікування скандієм і цирконієм, пов'язане з розподілом усадки виливку та кількість первинної інтерметалідної фази за доевтектичних кількостей модифікатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.108 + К343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського