РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котлярський Ф. М. 
Позапічне наводнення виливків з алюмінієвих сплавів / Ф. М. Котлярський // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 3-7. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вміст водню у виливках з алюмінієвих сплавів залежить, в основному, від його вмісту в розплаві перед розливанням. Проте слід звернути увагу на деякі процеси, що проходять зовні пічного простору і не завжди контролюються. Так, значне збільшення вмісту водню відзначають у разі лиття в сирі піщані форми як результат взаємодії розплаву з вологою формувальної суміші: кожні 100 мм шляху, пройденого розплавом в такій формі, добавляють приблизно 0,3 см<^>3/100 г водню. Газонасиченість розплаву формувальною сумішшю може бути прирівнена до зволоженого азбесту. Інтенсивність цього процесу різко посилюється у разі введення в розплав модифікатора у вигляді солей натрію: введення 3 % модифікатора збільшують газовміст виливка від 1,9 до 3,5 см<^>3/100 г. Наводнення може мати місце і у процесі кристалізації виливка. Причому, тверднення у вологій атмосфері сильніше знижує щільність і механічні властивості у порівнянні з плавкою в вологій атмосфері. У ряді випадків цей ефект використовують для усунення браку по усадочним дефектам типу тріщин та утяжин шляхом оббризкування водою відповідних ділянок пофарбованого кокілю. Наводнення не виключається також після повного затвердіння виливка із-за взаємодії з парами води атмосфери, наприклад, за термічної обробки. Позапічне наводнення алюмінієвих сплавів потенційно бере участь у майбутньому водневому рафінуванні металу під час переплаву. Для підвищення щільності та механічних властивостей литого металу слід організовувати не тільки прискорене, але і охолодження виливка, що твердне, особливо поблизу ліквідуса.


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського