РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750908<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бялік Г. А. 
Особливості виробництва і контролю якості високоякісної вуглецевої литої сталі / Г. А. Бялік, В. І. Гонтаренко, Е. А. Бажміна // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 3. - С. 76-84. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено раціональну технологію виробництва високоякісної литої вуглецевої сталі для невеликих виливків в індукційних тигельних електропечах малої ємності. Для визначення вмісту вуглецю та сірки замість коштовних спектральних аналізаторів, вартість яких суттєво збільшує собівартість готової продукції, запропоновано заснований на методі Л (ГОСТ 1778-70) металографічний метод оцінки кількості структурних складових сталі, визначення вмісту силіцію проводиться на спеціально розробленому приладі, заснованому на методі термоелектрорушійної сили (ТЕРС). Для реалізації металографічних методів аналізу з метою оперативного виготовлення шліфів розроблено та виготовлено для пробопідготовки мінілабораторію, яка містить малогабаритний відрізний верстат, одношпиндельний шліфувально-полірувальний верстат з комплектом абразивних дисків різної зернистості та фетрових шаржованих алмазною пастою полірувальних дисків, спрощений металографічний мікроскоп ММУ-3 з відеокамерою, вакуумний пробовідбірник рідкого металу в процесі плавки, прилад для визначення вмісту кремнію в сталі. Випробувано кілька методів розрахунку ділянок структури, але було прийнято найбільш простий і перевірений лінійний метод, розроблений на кафедрі машин і технології ливарного виробництва НУ "Запорізька політехніка". Порівняли показання вимірювань температури термопарою і пірометрів випромінювання. Останні не змінюють умов затвердіння виливків, а за швидкістю вимірювання не поступаються термопарам. Розрахунок і приготування шихти здійснювали за стандартними методами з використанням приладів високої точності. Проведені дослідження надали змогу одержати точні дані про структуру і якісні показники заготовок або виливків. Тестування розробленої технології підтвердило можливість раціональної витрати якості шихтових матеріалів, гарантований хімічний склад і стабільні показники готових виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського