РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750501<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пащенко Є. О. 
Вплив поруватості інструментального композита на ефективність профільного алмазного шліфування сапфіру й діоксиду цирконію / Є. О. Пащенко, С. В. Сохань, Г. В. Сороченко, Д. А. Савченко, О. В. Лажевська, С. В. Скороход, О. А. Микищенко // Надтверді матеріали. - 2020. - № 4. - С. 78-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено ефективність алмазного шліфування сферичної поверхні сапфіру й полікристалічного діоксиду цирконію інструментом на металевій зв'язці зі зниженим розкидом поруватих включень зв'язки за розмірами. Для ущільнення інструментального композита було використано поліетиленгліколь, модифікований похідними адамантану, що підвищило нелінійність течії зволожувача на стадії брикетування. Показано, що за умов тертя такого композита амплітуда коливань коефіцієнта тертя знижується, причому за тертя по діоксиду цирконію втричі інтенсивніше у порівнянні зі сапфіром. Крім того, на відміну від шліфування діоксиду цирконію, на шліфованій поверхні сапфіру спостерігали виколювання, для виключення яких доцільно забезпечити будову поруватого простору композита не тільки з певним розподілом поруватих включень за розмірами, але й зі зменшеним їх найбільш ймовірним значенням. Показники відносної продуктивності, зносу алмазного інструменту у разі тонкого шліфування сапфіру, діоксиду цирконію відрізняються удвічі або утричі залежно від зернистості алмазного інструменту. Шорсткість поверхні полікристалічного діоксиду цирконію за його тонкого шліфування в цілому в 4 - 5 разів нижче, ніж у сапфіру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського