РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бородай В. П. 
Огляд сучасних технологій переробки гною у скотарстві / В. П. Бородай, Є. М. Кривохижа, Д. С. Чуприна // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 112-119. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Утилізація органічних відходів є однією із найважливіших екологічних проблем для підприємств тваринницької галузі. Проаналізовано переваги та недоліки сучасних технологій переробки побічних продуктів тваринного походження у скотарстві. Встановлено, що перевагами переробки гною за методом тривалого витримування є: його висока вологість - 85 - 97 %, простота конструкції гноєсховища. Але за використання цієї технології відбувається втрата поживних речовин та низька надійність знезаражування гною, також необхідними є тривалі терміни його переробки (до 12 міс). Більш безпечно використовувати гній для добрив після компостування. До переваг цієї технології належать: менші втрати поживних речовин у порівнянні з тривалим витримуванням гною, незначні фінансові витрати та збільшення кількості корисних мікроорганізмів у грунті. Недоліками компостування є: залежність від погодних умов, тривалий виробничий цикл, іноді одержання продукту нестабільної якості, додаткові витрати на проведення аерації і перемішування сировини. Вермикомпостування має такі переваги: відсутність запахів під час утилізації гною і зменшення втрат поживних речовин. Недоліком цієї технології є те, що використовувати її можна для невеликих обсягів гною та переважно у теплий період року. За пелетування відбувається перетворення свіжого гною у сухий, який можна використовувати як добриво, кормові добавки або енергетичне паливо. Проте ця технологія є енергозатратною, для її реалізації потрібно доволі дороге обладнання, до того ж використання пелет як добрив - менш корисне у порівнянні з перегноєм. Для переробки гною також використовують анаеробне зброджування. До переваг цієї технології можна віднести виробництво якісного добрива та одержання біогазу. Недоліком є значні стартові витрати. Обгрунтовано, що подальше удосконалення технологій утилізації відходів у скотарстві сприятиме зниженню негативного впливу на навколишнє природне середовище і підвищенню економічної ефективності їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського