РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750391<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стратійчук Д. А. 
Створення керамоматричних композитів групи BL на основі cBN та жароміцних карбідів гафнію або молібдену / Д. А. Стратійчук, В. З. Туркевич, К. В. Сліпченко, В. М. Бушля // Доп. НАН України. - 2020. - № 9. - С. 38-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Із використанням НРНТ технології в температурному інтервалі 1600 - 2400 <^>oC досліджено процеси формування надтвердих керамоматричних композитів у системах cBN - HfC - (Al) та cBN - Mo2C - (Al). За вихідного співвідношення компонентів cBN:карбід:(Al) як 60:35:5 об. %, використовуючи мікропорошки з розміром зерен 1 - 10 мкм показано, що починаючи з ТСП = 1600 <^>oC і вище в системах відбувається консолідація структурних складових із формуванням міцних міжфазних і міжчастинкових контактів таких як cBN - cBN, cBN - карбід і карбід - карбід. Зерена структура в усьому температурному діапазоні спікання не зазнає суттєвих змін і залишається дрібнозернистою з чіткими міжфазними межами. Система cBN - HfC - (Al) характеризується формуванням боридної фази HfB2, в той час як для системи cBN - Mo2C - (Al) зафіксовано утворення монокарбіду - MoC. Алюміній, який у даних системах присутній в незначній кількості (5 % об.), відіграє роль гетера залишкового кисню та одночасно знижує активаційний бар'єр роблячи процес спікання частково рідкофазним. Модуль Юнга як і твердість показує типову залежність від ТСП із максимумом за 1800 - 2000 <^>oC. Лабораторні випробування у процесі точіння нержавіючої сталі AISI 316L (швидкість різання vc = 300 м/хв, подачі f = 0,15 мм/об, глибині різання ap = 0,5 мм, час 300 с) показали знос ріжучої кромки для двох типів композитів у діапазоні 60 - 90 мкм, що вказує на перспективність даного типу матеріалів як металооброблювального інструмента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського