РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000750380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пропіснова В. В. 
Застосування протинабрякових засобів для лікування нежитю у дітей: клініко-фармацевтичний аналіз фармринку України / В. В. Пропіснова, С. В. Місюрьова // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 3. - С. 17-29. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Раціональне лікування гострих риносинуситів інфекційного або алергічного походження є актуальним завданням як терапевтичної, так і педіатричної практики. Особливого значення ця проблема набуває у зв'язку з її поширеністю у дітей, із великим переліком засобів для симптоматичного лікування, наявністю у активних фармацевтичних інгредієнтів значущих небажаних ефектів, особливостями застосування лікарських форм, а також з широким асортиментом безрецептурних лікарських препаратів, в тому числі дозволених до застосування у дітей. Мета роботи - опрацювання рекомендацій для внесення змін/або доповнень щодо особливостей застосування протинабрякових препаратів (ПНП) для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа (ПН) (симпатоміметиків (СМ), кортикостероїдних (КСП) та антигістамінних (АГП) препаратів тощо) у дітей віком до 15 років до Протоколу провізора (фармацевта) "Симптоматичне лікування риніту". Проведено клініко-фармацевтичний аналіз ПНП для місцевого застосування при захворюваннях ПН (СМ, КСП та АГП тощо), зареєстрованих і представлених на ринку України. Встановлено, що на ринку України станом на лютий 2020 р. зареєстровано 146 ПНП для місцевого застосування при захворюваннях ПН. 87,7 % препаратів належать до категорії безрецептурних, що можуть бути використані пацієнтами/представниками пацієнтів самостійно. 12,3 % (18 найменувань, переважно з групи КСП) препаратів відпускаються за рецептом. Проведено аналіз складу ПНП і встановлено, що превалюють засоби на основі оксиметазоліну (21,2 %) і ксилометазоліну та його комбінацій (39 %). При вивченні інструкцій для медичного застосування виявлено, що при нежитю у дітей віком до 15 років можуть бути використані 136 із 146 найменувань, причому залежно від віку ранжування їх активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) можна представити наступною послідовністю: натрію хлорид (0,65 %), фенілефрину гідрохлорид (0,125 %), оксиметазоліну гідрохлорид (0,01 %). Здійснено клініко-фармакологічну оцінку небажаних ефектів АФІ та шляхів їх профілактики. Встановлено, що асортимент та наявність небажаних ефектів АФІ сучасних протинабрякових засобів вимагає обережного підходу до відповідального самолікуванння та ретельного вироблення препарату для симптоматичного лікування нежитю у дітей. Рекомендовано внести уточнення до Протоколу провізора (фармацевта) "Симптоматичне лікування риніту" щодо можливості застосування ПНП для місцевого застосування при захворюваннях ПН у дітей різного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.44-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського