РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749605<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новак О. М. 
Семантична структура лексем-когнатів воля/вольа в українській та сербській мовах / О. М. Новак // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 23. - С. 50-58. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано структуру та обсяг значення лексеми "воля" в українській та сербській мовах у семасіологічному та перекладацькому аспектах. Об'єктом дослідження є когнати воля/вольа. Предметом дослідження обрано семантичний обсяг лексем із коренем вол'-. Мета дослідження - порівняльний аналіз структури та обсягу значення лексеми воля/вольа та похідних від неї в українській і сербській мовах. Дослідженню підлягали різнорівневі мовні одиниці та явища, що пов'язані з лексикою, словотвором, фразеологією слов'янських мов, а також культурна конотація досліджуваних одиниць. Як матеріал дослідження використано дані тлумачних та етимологічних словників. Здійснивши порівняльний аналіз семантичного обсягу когнату "воля", виявлено, що етимологічно тотожні слова з коренем вол'- в сучасних українській і сербській мовах мають різний семантичний і дериваційний потенціал, а також різні значення, що сформувалися в результаті дивергенції семантичної структури. Такі лексеми складають корпус міжмовних омонімів і паронімів, мають різну семантичну та стилістичну сполучуваність, а також різне конотативне значення. Хибні друзі перекладача - похідні лексеми з коренем вол- вимагають особливої уваги при навчанні слов'янських мов як іноземних. Практичне застосування результатів дослідження пов'язане з можливістю їх використання у практиці викладання сербської та інших слов'янських мов як іноземних в інослов'янскому оточенні та при перекладі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.1 + Ш141.641-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського