РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749560<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pryvalov V. O. 
Geology in environmental management issues of the Donbas within the context of its forthcoming restoration = Геологія в проблемах природокористування Донбасу в контексті його майбутнього відновлення / V. O. Pryvalov, O. A. Panova, A. V. Pryvalov // Мінерал. журн.. - 2020. - 42, № 1. - С. 76-85. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Донецький басейн (Донбас) - це один із найбільших пізньопалеозойських вугільних басейнів світу. У геологічному сенсі цей басейн виділяється потужним осадовим чохлом, котрий містить багаті на вугілля поклади. На теренах Донецької складчастої споруди цей басейн зазнав інверсійно-складчастих рухів, керованих принциповою дислокаційною зоною. Тривалий час Донбас виконував роль найважливішого осередку української промисловості, видобутку вугілля та ртуті, численні металургійні та хімічні підприємства, переробні майданчики. У басейні ідентифікована велетенська маса органічної речовини, достатній ступінь його термального дозрівання надають змогу розглядати Донбас як найбільше родовище вуглеводнів із нетрадиційними колекторами, включаючи значні поклади "сланцевого газу" та вугільного метану, котрі можуть забезпечити ресурсну базу для припинення української залежності від імпорту газу з РФ. Зараз цей геологічний та економіко-географічний регіон потерпає від тривалих бойових дій, наслідки яких у екологічному сенсі є непередбачуваними та загрожують безпеці сусідніх територій. Мета роботи - дослідження загрози убивчої комбінації історично стійких техногенних змін і збройного конфлікту, що вплинули на повітряно-наземне та підземне середовище, міські об'єкти та інфраструктурні споруди, грунти та розвиток сільського господарства в межах Донбасу (Східна Україна). Дослідження виконано на підставі аналізу даних довго- та короткотермінових спостережень навколишнього середовища, зібраних у Донецькому басейні з метою типізації та визначення найактуальніших екологічних проблем сьогодення, а також формулювання наріжних завдань для його майбутнього відновлення. Увагу приділено розвитку екологічних проблем з 2014 р. дотепер, зокрема окреслено ризики, пов'язані з конкретним геоструктурним положенням ділянки підземного ядерного вибуху "Кліваж" та індукованою сейсмічною активністю, що мала місце поблизу селища Об'єднаний (Ханжонково, м. Макіївка) у 2019 р. Описано методи виявлення та профілактики проблем геологічного та навколишнього середовища. Обговорено коригувальні заходи, які можуть бути вжиті.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського