РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749510<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Borysov V. 
Features of the phase and structural transformations in the processing of industrial waste from the production of high-alloyed steels / V. Borysov, A. Lytvynov, N. Braginets, A. Petryshchev, S. Artemev, B. Tsymbal, A. Poliakov, V. Bratishko, V. Kuzmenko, O. Kholodiuk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 3/10. - С. 48-54. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено фізико-хімічні властивості сплаву, отриманого за допомогою відновлювальної плавки з використанням відходів виробництва високолегованих сталей і сплавів. Це необхідно для визначення технологічних аспектів, що забезпечують зниження втрат легуючих компонентів під час отримання та використання легуючого сплаву. Результати досліджень вказують, що за співвідношення кисню до вуглецю в шихті 2,25 сплав складався в основному з твердого розчину легуючих елементів в <$E gamma>-Fe. За співвідношення кисню до вуглецю в шихті на рівні 1,67 додатково прослідковувався Fe3C із подальшим підвищенням інтенсивності прояву карбіду за співвідношення кисню до вуглецю 1,19. На фотографіях мікроструктури чітко проявлялися декілька фаз із різним співвідношенням легуючих елементів. Вміст Ni у досліджених ділянках різних фаз змінювався в межах 1,38 - 46,38 % мас., Cr - 3,45 - 45,32 % мас., W - 1,51 - 27,32 % мас., Mo - 0,48 - 10,38 % мас. Mo, W, Nb більшій мірою концентрувалися в окремих частках. Вміст Nb у деяких включеннях досягав 47,62 % мас. Аналіз результатів досліджень показав, що найбільш вигідним співвідношенням кисню до вуглецю в шихті є 1,67. У цьому випадку переважання у фазовому складі має твердий розчин легуючих елементів в <$E gamma>-Fe. Частка залишкового вуглецю, що знаходилася у вигляді карбідної складової, мала значення в межах 0,52 - 2,32 % мас., у цьому разі забезпечуючи необхідну відновну здатність під час використання сплаву. Проведені дослідження визначили нові технологічні аспекти переробки високолегованих техногенних відходів щодо отримання сплаву з відносно невисоким залишковим вмістом вуглецю. Отримані параметри ресурсозбережувального легуючого матеріалу забезпечують можливість заміни частики стандартних феросплавів щодо виплавки сталей із деякими обмеженнями по вмісту вуглецю.


Індекс рубрикатора НБУВ: К320.9 + К32-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського