РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749448<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Slavinska O. 
The intensity of water removal from shallow drainage systems considering the properties of filler materials / O. Slavinska, A. Bubela, O. Chechuha, L. Bondarenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 3/1. - С. 68-75. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

До теперішнього часу практично не існує експериментальних досліджень дренажних споруд. Об'єктом дослідження є дорожня конструкція з поперечним дренажем мілкого закладання, яка влаштовується на перезволожених ділянках автомобільних доріг. З метою визначення інтенсивності водовідведення дренажної конструкції, залежно від властивостей матеріалів-наповнювачів, на спеціальній моделювальній установці дорожньої конструкції проведено експеримент. Параметри установки надають можливість влаштовувати конструкцію, що відповідає реальним натурним умовам - параметрам III категорії автомобільної дороги та дослідити процеси формування фільтраційного потоку в дренажній траншеї, що неможливо на реальних об'єктах. На лабораторній установці проведено дослідження умов роботи дренажних конструкцій: шару зі щебню фракцією 20 - 40 мм і двох типів поперечних дренажів мілкого закладання з різних матеріалів-наповнювачів у траншеї. У процесі проведення ряду експериментальних досліджень проведено вимірювання об'єму відведеної води з траншеї, часу відведення. За результатами досліджень, на базі методів математичної статистики побудовано уніфіковані рівняння кореляційно-регресійної моделі щодо режиму роботи дренажної конструкції залежно від початкової вологості грунту земляного полотна. За отриманими результатами експериментальних досліджень визначено один із основних показників роботи конструкцій дренажів мілкого закладання, який залежить від властивостей матеріалів-наповнювачів траншей - інтенсивність водовідведення. Встановлено, що дренажна конструкція з щебеневим ядром у траншеї працювала в одному режимі сформованого потоку на відміну від конструкції з полівінілхлоридною трубою, обсипаною крупнозернистим піском. Робота конструкції з трубою за інтенсивністю водовідведення поділяється на короткочасний і тривалий режим. Отримані регресійні залежності надають можливість зробити прогноз щодо кількості відведеної води запропонованими дренажними конструкціями за певний проміжок часу для натурних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-043.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського