РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748878<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мітряєва Н. А. 
Вміст VEGF, ЦОГ-2 та ПГЕ-2 залежно від об'єктивної відповіді на променеву терапію в поєднанні з інгібітором ЦОГ-2 у хворих на недрібноклітинний рак легені / Н. А. Мітряєва, Н. В. Білозор, В. П. Старенький, Л. В. Гребіник // Укр. радіол. журн.. - 2020. - 28, вип. 1. - С. 5-12. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити рівні ЦОГ-2, ПГЕ-2, VEGF у зіставленні з ефективністю променевої терапії (ПТ) без інгібітора ЦОГ-2 або з ним. У дослідження ввійшли 38 хворих на недрібноклітинний рак легені (НДРЛ) віком від 32 до 80 років (медіана - 66 років), превалювала III стадія процесу (50 %), гістологічно переважав плоскоклітинний рак (74 %). Для оцінки результатів дослідження пацієнти були поділені на 2 підгрупи: 1 - 20 хворих, які отримали ПТ у поєднанні з інгібітором ЦОГ-2 - ранселексом, 2 - 18 хворих, які отримали лише ПТ. ПТ проведено на лінійному прискорювачі Clinac 600C. Протягом променевого лікування пацієнти отримували інгібітор ЦОГ-2 - ранселекс (100 мг на добу). Для визначення вмісту факторів ангіогенезу VEGF, ЦОГ і ПГЕ-2 забір крові у пацієнтів проводили до початку опромінення та після курсу лікування. Рівень показників визначали у сироватці крові (СК) хворих методом ІФА з використанням стандартних наборів реактивів ЗАТ "Вектор-Бест" (Росія), комерційних наборів реактивів фірми "Invitrogen COX-2 ELISA Kit" (Great Britain) та "Prostaglandin T2 ELISA Kit" (Німеччина). Виявлено підвищений рівень VEGF, ЦОГ-2, ПГЕ-2 у СК хворих на НДРЛ до лікування, що вказує на активність процесів неоангіогенезу в пухлині. Встановлено, що у хворих на НДРЛ після променевого лікування з інгібітором ЦОГ-2 ранселексом спостерігається зниження рівня VEGF у 1,9 разу на тлі зниження вмісту ЦОГ-2 у 2,4 разу та ПГЕ-2 у 1,7 разу, тоді як при ПТ без ранселексу VEGF знижується у 1,4 разу, а рівні ЦОГ-2 і ПГЕ-2 не змінюються, що свідчить про гальмування інгібітором ЦОГ-2 ангіогенезу. Визначено взаємозв'язок між концентрацією проангіогенного фактора VEGF і рівнями ЦОГ-2, ПГЕ-2 та об'єктивною відповіддю, за якою оцінювали безпосередній ефект ПТ. У випадку регресії пухлини спостерігається вірогідне зниження рівня VEGF, більш значне при ПТ з ранселексом, що свідчить про ефективність ПТ, при прогресії - спостерігали стабільно високий рівень VEGF, що є несприятливою ознакою та пов'язано, можливо, з резистентністю пухлини до проведеної терапії та подальшим несприятливим перебігом хвороби. Визначено взаємозв'язок між концентрацією проангіогенних факторів - VEGF, ЦОГ-2 і ПГЕ-2 та об'єктивною відповіддю, за якою оцінювали безпосередній ефект променевої терапії (регресія, стабілізація, прогресія). Показано, що більш виражене зниження вмісту VEGF спостерігається після ПТ із ранселексом у порівнянні з ПТ без ранселексу, що свідчить про гальмування інгібітором ЦОГ-2 ангіогенезу, і тим самим обумовлює підвищення ефективності променевого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського